انواع اتاق در هتل

انواع اتاق در هتل

مدیران هتل باید انواع اتاق‏ها سوئیت‏های هتل را بشناسند تا بتوانند میهمانان را به راحتی به اتاق مورد نظر هدایت نمایند. اتاق‏های موجود در هتل‏های جهان بسیار متنوع می‏باشند عمده‏ی این تقسیم‏بندی‏ها بر اساس امکانات اتاق‏ها می‏باشد از آنجا که تعداد کمی از انواع اتاق‏ها در هتل‏های مکه مدینه وجود دارد لذا به معرفی چند نوع از اتاق‏ها که زیادی دارند می‏پردازیم:

%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C %D8%A8%D8%A7 %D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9 %D8%AA%D8%AE%D8%AA %D8%AF%D8%B1 %D9%87%D8%AA%D9%84 %D9%87%D8%A7 8 310x165 انواع اتاق در هتل

هتل هلیا مشهد

۱ ـ اتاق نفره :(SGL) Singleاتاقی است حاوی یک تخت یک نفره ویژه یک نفر.

۲ ـ اتاق دو نفره با تخت بزرگ :(DBL) Doubleاتاقی است دارای یک تخت بزرگ ویژه دو نفر که ویژه یک زوج می‏باشد.

۳ ـ اتاق دو نفره با دو تخت یک نفره :Twinاتاقی است دارای دو تخت یک نفره ویژه دو نفر که عمدتا دو همجنس یا غیر همجنس که باهم محرم می‏باشند در آن ساکن می‏شوند.

۴ ـ اتاق سه نفره(TPL )Triple :اتاقی است که دارای تخت دو نفره یک تخت نفره یا سه تخت نفره می‏باشد، ویژه ۳ نفر همجنس یا سه نفر از محارم.

۵ ـ اتاق چهار نفره :Quadruple Roomاتاقی است که ویژه استفاده چهار نفر با دو تخت بزرگ دو نفره که در ایام خلوت سال به عنوان اتاق دو نفره استفاده می‏شود.

۶ ـ اتاق‏های تو در تو :Connected Roomsدو اتاق کنار هم که هرکدام دارای دو سرویس مجزا بوده بوسیله در از داخل اتاق به نیز متصل می‏شوند ویژه مصرف دو خانواده محرم به هم یا پدر همسر دو فرزند بزرگشان یا پدر مادر عروس و پسرشان و . . . می‏باشد.

۷ ـ سوئیت :Suiteبه مجموعه‏ای اتاق که دارای یا چند اتاق خواب سالن پذیرایی

پذیرایی مجزا باشد سوئیت می‏گویند. سوئیت دارای انواع گوناگونی می‏باشد که شرح آن در زیر می‏آید.

۸ ـ سوئیت یک خوابه :Single Suiteکه دارای اتاق خواب و پذیرایی مجزا از می‏باشد و به آن سوئیت کوچک هم می‏گویند.

۹ ـ سوئیت دو خوابه :Midume Suiteدو اتاق خواب و پذیرایی مجزا از هم می‏باشد که به آن سوئیت مبوسیله هم می‏گویند.

۱۰ ـ سوئیت دوبلکس :Douplex Suiteسوئیتی است که دارای نشیمن پذیرایی دلنشین زیبا ست اتاق خواب آن چند پله بالاتر قرار دارد.

۱۱ ـ سوئیت بزرگ :King Suite سوئیتی است که دارای سه اتاق خواب مجزا هرکدام ویژه دو نفر با تخت‏های Double یا Twin که به یک پذیرایی و غذاخوری متصل می‏باشند.

۱۲ ـ سوئیت عروس و داماد :Fiesta Suite سوئیت ویژه عروس و داماد می‏باشد که ویژه زوج‏هایی است که مراسم عروسی را در آن هتل برگزار کرده ‏اند هتل این سوئیت را به رایگان در اختیار آنها می‏گذارد.

۱۳ ـ اتاق جلسات :Meeting Roomاتاقی است که کاروان‏ها و تورها برای پذیرایی و جلسات همآهنگ ی با افراد از آن مصرف می‏کنند و اکثرا ً به صورت ساعتی اجاره می‏گردد که دارای امکانات پذیرایی می‏باشد. این اتاق‏ها در مکه مدینه جهت برگزاری جلسات مدیران کاروان‏ها روحانیون مورد استفاده قرار می‏گیرد.

۱۴ ـ اتاق استآسان کارکنان :Mezzanine Room به اتاق‏های پرسنلی می‏گویند که ویژه کارکنان هتل می‏باشد تا در زمان استآسان از آن مصرف نمایند. این اتاق‏ها در نیم طبقه هتل بین طبقه همکف اول قرار دارد در عمره از این اتاق جهت استقرار مدیران ایرانی یا هیئت پزشکی مصرف می‏شود.

۱۵ ـ آسری مان :Apartmentبه اماکن اقامتی می‏گویند که دارای اتاق خواب پذیرایی جدا می‏باشند فضای محدودی برای آشپزخانه در آن تعبیه شده است افراد می‏توانند به صورت محدود در آن به پخت پز بپردازند.

۱۶ ـ اتاق‏های مجاور هم :Adjoining roomsدو یا چند اتاق که کنار واقع شده‏اند.

۱۷ ـ اتاق‏های روبروی هم :Adgacent roomsدو یا چند اتاق که مقابل هم روبروی واقع شده‏اند.

۱۸ ـ اتاق‏های ویژه معلولین: Handicaped roomsاتاق مخصوصین معلولین که اکثرا ٌ ً در طبقات پایین نزدیک آسانسور قرار دارد. این اتاق‏ها بدون پله آستانه بوده در آن بزرگ می‏باشد تا ویلچر به راحتی وارد آن شود امکانات مورد نیاز معلولین در آن تعبیه شده است.

۱۹-لانایی Lanai: این نوع اتاق با دارای بالکن است یا حیاط خصوصی که به دریا، جنگل و باغ مشرف است .

۲۰- کاباناCanana: اتاقی کوچک با وسایل سبک که به استخر یا ساحل دریا را دارد.

۲۱- اتاق نمونهSampel Room : ویژه کالاهای نمایشگاهي است و در طبقات پایین هتل قرار دارد.

۲۲- استودیو Studio: اتاقی بدون اتاق خواب مجزا که اکثرا با سری یشن بخش بندی می شود در آن از کاناپه تختخواب شو استفاده می شود.

۲۳- اتاقهای ویژه پذیرایی Hospitality Room: مسافران برای پذیرایی از مهمانان از آنها مصرف می کنند قیمت بر حسب مدت استفاده محاسبه می شود.

و اتاقهای دیگر به نامهای زیر:

سوئیت اداری

Office Suite

سوئیت کنفرانس

Conference Suite (CE)

سوئیت کوچک

Mini Suite

سوئیت معمولی

Junior Suite

سوئیت دو لوکس

Deluxe Suite

سوئیت دوبلکس

Duplex Suite

سوئیت مسافرین مهم

VIP Suite

سوئت مجلل

Imperial Suite

سوئت محصور

Pent house Suite

سوئت ماه عسل

Fiesta Suite

سوئیت ماه عسل (برای اقامت )

Dolce vita Suite

سوئیت نفره

Single Suite

بنگلو

Bungalow

اتاق ضیافت

Banquet Room

اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی

Parlor

اکسترا بد Extra Bed ـ تختخواب تاشو

چون تعداد افراد بعضى از خانواده ها زیاد بیش از تعداد تختخوابهاى اتاق است، ناچار مصرف از تخت اضافى ناگزیر خواهد بود . تختخوابهاى اضافى را اکسترابد مى نامند. این تختها در طبقات هتل وجود دارد بر طبق فرمى که رسپشن به خانه دارى مى دهد، در اختیار اتاقها گذاشته مى شود. این تختها از نوع تاشو مى باشند و علت این که بایستى طى صدور فرمى تحویل شود این است که بابت تخت اضافى، وجه اضافى از مسافر دریافت مى شود که به حساب اتاق منظور مى گردد. از این فرم ورژن اى نیز به کشیر (صندوق ) مى رود تا وجه تخت اضافى به حساب اتاق نوشته شود .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک