دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF %D8%AA%D9%86%D8%A8%D9%84 دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

مجله موفقيت

تهم اکنون دقت کرده اید که اکثرا پژوهشگران بزرگی همچون نیوتن انیشتین جز افراد تنبل مدرسه بودند ولی خوب یت های بزرگ آنها باعث تحول بزرگی در جهان شده است.تنبلی هم می تواند علت خوب یت باشد،اما چگونه ؟

چرا افراد تنبل موفق یت کسب می کنند؟

جهت آدم بسیار زیاد آسان است در همین وضعیت موجود بماند، دهانش را ببندد و به همانروش همیشگی پیش برود تا اینکه تغییراتی در زندگی ایجاد یا حرف هایش را بازگو نماید . وقتی با خود حساب می کنیم تغییرات در زندگی تا چه اندازه می تواند ما را آسیب پذیر کنند یا سبب شکست شوند، به طور داتی گرایش داریم در همین وضعیت باقی بمانیم.

تنبلی چیزی ست که هرفردی تا حدودی دارد. ما اکثرا این ویژگی را بد تلقی می کنیم. ولی چنانچه واقعا بد نباشد چطور ؟ چنانچه به خوب یت یاری کند؟ مطمئنا بسیار زیاد از شما به همین دلیل یکرد خوشتان می آید. در واقع ، بسیار زیاد از افراد تنبل به موفق یت های بزرگی دست یافته اند. تاریخ نمونه های خیلی ی در اختیار ما قرار می دهد. بعنوان مثال، چارلز داروین زیاد تنبل بود. معلمان والدینش از آموختن ریاضی دستور زبان به او رنج می بردند. گاهي وقتها بین ساعات کلاس می خوابید. حتی وقتی به علوم تجربی طرفدار شد، عجله نمی کرد سال ها طول کشید تا کارهایش را چاپ نماید .

مثال دیگر وینستون چرچیل است. او در مدرسه کمترین نمره ها را در کلاس می آورد حتی به کالج نرفت. نسبت به ورزش کاملا بی میل بود و کار مورد علاقه اش نشستن روی صندلی گهواره ای بود. او بعدها تبدیل به سیاست مدار موفق شد.

بسیار زیاد ی از مردان بزرگ دیگر همچون انیشتین، نیوتون، پیکاسو و مندلیف افراد بسیار زیاد تنبلی بودند. بااین اوصاف، به خوب یت های غیرقابل باوری دست پیدا کردن د در تمام جهان شناخته شدند. این موضوع ثابت می نماید که افراد تنبل هم می توانند به موفق یت های بزرگ دست یابند. تنبلی ممکن است مزیت بزرگی باشد. در ادامه دلایلی مبنی بر اینکه اقطعا ل خوب یت افراد تنبل کم نیست، ارائه شده است.


افراد تنل کوتاهترین راه را گزینش می کنند

کارآفرینی می کنند

افراد تنبل اکثرا ابتکار عمل دارند. ایده ها پروژه های بسياري در سر دارند چرا که ذهنشان از افکار مسئولیت های بیش از میزان پر نشده است. جهت شان با اهمیت است که فرایند کاریشان خسته کننده نباشد و قطعا نتیجه بدهد.

مبتکر هستند

افراد تنبل در سازماندهی کارهایشان بسیار زیاد خلاقند. آنها زمانشان را روی جزییات غیرضروری هدر نمی دهند مستقیم به هدف می پردازند. یک کارمند تنبل همواره جهت بهینه سازی اتوماتیک کردن تمام فرایندهای دوباره تکرار ی در شغلش راهی پیدا می نماید . چرا که جهت فرد تنبل هیچ چیز آزاردهنده تر از کار خسته کننده و دوباره تکرار ی نیست. افراد تنبل همواره سعی دارند زندگی را آسان تر کنند. آدم ها جهت خاکبرداری تنبلی می کردند، پس اتومبیل حفاری اختراع کردند. برای تمیزکاری زیاد تنبل بودند، جاروبرقی ساختند. چه کسی می داند، ممکن است افراد تنبل مخترع تمام اختراعات جهان بوده اند!

می دانند چه موقع استآسان کنند

با اهمیت زیاد ترین چیز این است که بدانید چه موقع استآسان کنید. افرادی که به خودشان فشار می آورند و خودشان را خسته می کنند زودتر پیر می شوند و حافظه ی خود را از دست می دهند.

آرام تر هستند

افراد تنبل در هیچ کاری عجله نمی کنند از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. بلکه از وقت خود استفاده کرده کارها را یکی بعد از دیگری انجام می دهند. درحالیکه گاهي وحشت کرده ، حواسشان پرت می شود کامل به وظایف خود رسیدگی نمی کنند. تنبل ها اسدلهره و ترس کمتری دارند با خونسردی کار خود را انجام می دهند.

افراد تنبل ابتکار عمل دارند

اهداف را می دانند

افراد تنبل می دانند چطور اهداف خود را اولویت بندی کرده روی آنها تمرکز کنند. آنها برای توجه به اولویت های افراد دیگر بیش از اندازه تنبل هستند پس روی اهداف می گذارند.

مجبورند باهوش باشند

تنبل بودن در محل کار ذهن بزرگی می خواهد. می بایست راهنمای هایی را پیدا بکنید تا بتوانید مدتی بیکار باشید و در عین حال بتوانید در زمان کوتاهی کارها را به موقع تحویل دهید. کارمندان اکثرا یا باهوش هستند یا نماید ذهن، تنبل هستند یا زحمت کش. اگر باهوش و تنبلید، اقطعا لا کارآمدترین کارمند شرکـت تان خواهید بود.

از تکنولوژی هایی استفاده می کنند که امکان تنبلی را برای شان فراهم نماید

در زمان حاضر، برنامه ها، نرم افزار کاربر دی ها گجت های خیلی بسياري وجود دارد که به مردم کمک می نماید سرعت عمل زیادتری داشته باشند. افراد تنبل آنها را می شناسند جهت انجام دو مساوی کار بیشتر، از آنها استفاده می کنند. بعنوان مثال، اگر روی اسناد و مدارکی کار می کنند، صرفا آن را یادداشت نمی کنند و برای وکیل، ویرایشگر یا مدیر بفرستند، براي چه که زمان بر است. بلکه google doc درست کرده ، به افراد دیگر امکان دسدلهره و ترس ی می دهند تا همزمان ویرایش ات ضروری را انجام داده و یا آن را تایید کنند. این کار کل فرایند را آسان تر خواهد کرد، زمان خیلی ی را ذخیره کرده و اجازه می دهد برای مدت زمان زیادتری تنبل باشند.

آرنولد لودویگ، پروفسور آمریکایی، هزار نفر از افرادی را که به خوب یت های بزرگ دست یافته اند، نقد کرد. او به این نتیجه رسید که جدا از استعدادهای ذاتی، هر آدم ی نیاز دارد اتلاف کند. قطعا این امر با عصر حاضر سبک زندگی ما تناقض دارد، ولی حتی انیشتین می گوید خستگی وسائل ی مناسب برای گسترش خلاقیت و تخیل شماست.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک