قسمت‌های مختلف ساعت مچی چیست؟

ساعت مچی از پر کاربر دترین وسایلی است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این متن اطلاعاتی در مورد اجزای اصلی ساعت مچی نام آنها آورده شده است.

%name قسمت‌های مختلف ساعت مچی چیست؟

خرید ساعت مچی مردانه ارزان

فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

قبل از ابداع ساعت‌های مچی، از ساعت‌های قابل حمل کوچکی مصرف می‌شد. این ساعت‌ها اولین بار در قرن پانزدهم در اروپا ظهور کردند در جیب حمل می‌شدند.
وقتی که خود را در آشفتگی، عجله، هرج مرج زندگی شلوغ روزمره گم می‌کنیم، چه چیزی می‌تواند کمک کند که زمان را در دست داشته باشیم و به کار ‌های روزانه‌ی برسیم؟ با اینکه امروزه افراد از ساعت‌های دیواری، تلفن همراه و یا ساعت موجود در گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ی رایانه خود استفاده می‌کنند ولی هنوز بسياري نیز می باشند که از ساعت‌های کوچک مچی بسته شده بر دست چپ استفاده می‌کنند.
ساعت مچی از مدت‌های زیاد پر کاربر دترین وسیله بوده است. حتی با پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر ظهور وسایلی که توانایی نشان دادن زمان را داشتند، ساعت مچی هم چنان به عنوان وسیله‌ای پر اهمیت شناخته می‌شود.
با اینکه ساعت مچی وسیله‌ای آسان به نظر می‌رسد ولی از بخش ‌های مختلف ی تشکیل شده که به طور پیچیده به وصل شده و کل آن را ساخته‌اند. در پارت ‌های زیر به یاری شکل به اجزای مختلف آن نبعضی انداخته و ارزش هر یک از آنان را درک می‌کنیم.
ساعت مچی تاریخچه‌ی زیاد دارد در هزاران مدل مختلف موجود است که هر کدام از اینها اجزا و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. جهت اینکه این متن تمام آنها را پوشش دهد، اجزای عمومی که تقریباً در تمام ساعت‌ها وجود دارد آورده شده است. ابتدا پارت ‌های اصلی ساعت آنالوگ و پس ساعت دیجیتالی ارزیابی شده است.
اجزاء ساعت آنالوگ :

? صفحه مدرج ساعت: در صفحه‌ی مدرج ساعت، نشانه‌های ساعت، عقربه‌�آن را در تاریکی قابل خواندن می‌کند.
? کاور صفحه: بعضی ساعت‌های دیجیتالی کاور صفحه روی LCD دارند. این کاور کل صفحه نمایش را به سری ‌های مختلف تقسیم می‌کند حتی حاوی علائمی برای نشان دادن پارت ‌های مختلف است.
? دکمه‌های فشاری: این ساعت‌ها اکثرا ً تعدادی دکمه‌ی فشاری در هر دو طرف کناره‌های بدنه‌ی دارند. این دکمه‌ها را می‌توان چندین بار فشار داد. برای فعال کردن برخي ویژگی‌ها مثل توقف ساعت، تقویم، نور پشت و . . . که در ساعت تعبیه شده است بایستی دکمه‌ها را فشار داد و نگه داشت.
هم چنین این دکمه‌ها برای تنظیم زمان، تاریخ، روز دیگر تنظیمات به کار می‌روند به جای پیچ‌های تنظیم قدیمی که در ساعت‌های آنالوگ وجود داشتند قرار گرفته‌اند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک