تغییر شرکت ایرانی به شرکت خارجی

تبدیل مجموعه ایرانی به مجموعه خارجی (ثبت کمپانی در خارج از ایران)

1 3 تغییر شرکت ایرانی به شرکت خارجی
ثبت شرکت

در پی درخواست های خیلی خیلی شرکت های داخل ایران بر آن شدیم تا بسته ای ایجاد کنیم تا اشویِژگزینشه حقوقی و حقوقی داخل ایران و کشورهای اطراف ایران بتوانند شعبه و یا نمایندگی را در قالب یک شخصیت مستقل در خارج از ایران داشته باشند.

با استفاده از بسته توصیه ی امکانات زیر را خواهید داشت.

تاسیس شرکـت در خارج از ایران عینا مانند شرکـت داخل ایران (نام و موضوع).
اختصاص دامنه اینترنتی، هاست و پست الکترونیکی اختصاصی در کشور مورد نظر که آن شرکـت به ثبت رسیده است.
امکان تخصیص تلفن اختصاصی بدون تعرفه جابجایی (دریافت و ارسال ارتباط با شماره مورد نظر تخصیص یافته)
امکان استفاده از آدرس محل شرکـت جهت دریافت مرسولات، نامه ها دیگر موارد (اسال مرسولات و نامه ها کمتر از ۲۴ ساعت کاری در تهران و امکان ارسال آن به شهرستانها).
امکان استفاده از آدرس محل کمپانی جهت وریفای کردن حضوری و اینترنتی.
امکان استفاده از آی پی اختصاصی اینترنتی محل شرکـت جهت انجام پرداخت های آنلاین، وریفای کردن دیگر موارد مورد نیاز بصورت ریموت دسکتاپ و یا شبکه خصوصی قابل مصرف با اینترنت ایران بدون محدودیت.
امکان پاسخگویی تلفن و ایمیل به زبان های (انگلیسی، روسی، ارمنی، فارسی عربی)
امکان همموزیک ی برگزاری جلسه های کاری، تخصیص مترجم وکیل کارشناس امور ایرانی و خارجی. این نوع سرویس امکان ارائه همموسیقی ی های رفت و آمد مهمانان از ایران و خارج از ایران به کشور مورد نظر امکانپذیر است.
امکان برگزاری کلاس های روش ی یکروزه در محل کمپانی (همموسیقی ی، ترانسفر ، هتل، آقسمت مان، ۰ تا ۱۰۰ کلیه خدمات امکانپذیر است )
امکان اخذ اقامت مزمان و دائم جهت اعضای مجموعه ثبت شده در هر زمان مورد نیاز امکانپذیر است.
امکان افتتاح حساب بانکی شرکت با واحدهای یورو، دلار، روبل درام امکانپذیر است. این حساب اینترنت بانک امکان انتقال مبالغ به دیگر حساب ها در کشور های دیگر را دارد.
امکان انجام تشریفات گمرکی با معین ات شرکـت توسط ترخیص کار با تجربه امکانپذیر است .
در صورتی که در آینده نیاز به دفتر اختصاصی، استخدامی کارمند راه اندازی ۰ تا ۱۰۰ مجموعه در این کشور را داشته باشید ما می توانید در کوتاهترین زمان ممکن و کمترین تعرفه کلیه فرایندهای کاری را انجام دهیم. ما می توانیم سیستم یکپارچه ویپ (تلفن بین المللی بدون نرخ )، دوربین های مداربسته، اینترنت پرسرعت بدون محدودیت کلیه امکانات مورد نیاز کمپانی را جهت تان فراهم سازیم.
فرایند تبدیل شرکت ایرانی به خارجی (ثبت شرکـت خارج از ایران) و دریافت خدمات

اسکن پاسپورت اعضاء مجموعه
اعلام مساله کار شرکـت
معرفی اعضای شرکت + میزان سهام هر (امکان ثبت کمپانی با ۱ نفر هم امکانپذیر است. در این صورت مدیرعلت مالک ۱۰۰ درصد مجموعه و سهام است)
معرفی حداقل ۳ نام جهت نام شرکـت
معرفی معین ات ارتباط آدرس، تلفن، پست الکترونیکی اعضاء شرکت در ایران
توضیح ات تکمیلی در خصوص ثبت مجموعه خارج از ایران

چنانچه فقط نیاز دارید تا ارتباط های ورودی روی خط مجموعه داشته باشید می توانید از شماره مرکزی ما استفاده بکنید شماره داخلی اختصاصی به شما تخصیص داده می شود. برای مثال +۳۷۴-۶۰-۴۱۵۱۵ داخلی ۱۲۴
چنانچه نیاز دارید شماره اختصاصی داشته باشید هم ارتباط های ورودی و خروجی با آن خط در ایران بگیرید، باید مبلغی به عنوان مبلغ دپوزیت به کمپانی تحویل دهید و هر ماه صورتحساب بصورت تلفن های رایج جهت شما صادر خواهد شد. هزینه نصب و راه اندازی این سیستم کمی بیشتر خواهد بود.

ثبت شرکت در ایران – ثبت کمپانی در تهران

موارد و موارد بسياري همواره پیش روی افرادی است که قصد راه اندازی یک کسب کار را دارند. به دلیل پیچیده زیاد بودن فرایند ثبت مجموعه ، روش دقیق از فرایند ثبت شرکت ، مدارک ضروری ، هزینه ها دیگر قوانین برای افرادی که قصد دارند ثبت کمپانی کنند خیلی مفید ضروری است . همچنین اتمام ثبت کمپانی انتها فرایند نیست بلکه اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکـت زیاد مهم تر بوده و ما تلاش کرده ایم بصورت بسیار زیاد آسان از آخرین قوانین مقررات امور ثبت مجموعه ها موکلی محترم را آگاه سازیم.

جهت سهولت شما هموطنان عزیز قصد بر آن شد که تمام مراحل مورد نیاز جهت ثبت مجموعه را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید بدون نیاز به وکیل خودتان كار جهت ثبت شرکت نمائید.

کمپانی مسئولیت محدود چیست

شرکت با مسئولیت محدود مجموعه ی است که بین دو یا چند نفر جهت امور تجارتی تشکیل شده هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در کمپانی مسئول قروض و تعهدات شرکـت است(م۹۴ ق ت) در اسم کمپانی می بایست جمله (با مسئولیت محدود) قید شود و همين طور اسم مجموعه نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد الا شریکی که اسم او در اسم مجموعه قید شده و در مقابل اشویِژگزینشه ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت(م۹۵ ق ت ).

مراحل ثبت مجموعه با مسولیت محدود

تکمیل مدارک

کپی شناسنامه و کارت ملی مساوی اصل شده حداقل دونفر اعضا
گواهی عدم سوقبلی ه برای کلیه اعضاء (از پلیس +۱۰)
اطلاعات جهت تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع کار ،آدرس و کدپستی میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهم الشرکه بین اعضا ، سمت اعضا حق امضاداران مجموعه .
بعد از کسب اطلاعات ضروری اسناد تنظیم می شود (اساسنامه ،تقاضانامه ،شرکـت نامه،صورتجلسه )
فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت مجموعه ها :

ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
در سمت چپ صفحه به سری سامانه پذیرش تاسیس و ثبت تغییرات مراجعه نمائید.
اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمائید و در این خصوص میتوانید به از فیلم جذاب روش ی استفاده بکنید .
مراحل ثبت نام

کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده وارد می شود.
اسامی در خواستی ( پنج نام گزینش ی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی گزینش شود (از سه سری تشکیل شده کمتر نباشد ).
سرمایه شرکت را با گزینش مورد “سرمایه نقدی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ريال است ).
اعضاء مجموعه را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای و سهام مورد نظر وارد می کنیم .رئیس هیات مدیره ، مدیرعلت عضو هیات مدیره .
سمت افراد و حق امضاداران معین می شود.
نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” گزینش می شود.
کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب ،صورتجلسه ،اساسنامه مجموعه نامه تقاضانامه شرکـت .
و بعد از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه” پذیرش نهایی ” را انتخاب کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم.(تذکر :در صورت انتخاب مورد “پذیرش نهایی” هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده ناست ).
ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد ارزیابی قرار گرفته یکی از اسامی انتخاب می گردد .در صورت رد نام باید با موکل ارتباط گرفته جهت ارائه اسامی كار نمایند.
بعد از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا توسط اعضاء مجموعه است .دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را بایستی اعضا شرکـت با امضا تایید نمایند.
تکمیل مدارک جهت ارسال از طریق پست :

دو نسخه از مدارک امضا شده توسط کلیه اعضاء
کپی مدارک شناسایی مساوی اصل شده افراد
گواهی عدم سو قبلی ه افراد
یک برگه از تایید نام برگه ارجاع اینترنتی
کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده توسط کارشناس ارسال پستی انجام می شود.بعد از ارسال پستی شماره مرسوله بایستی از طریق سامانه وارد پرونده شود.
بعد از ۱۰ روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری نتیجه را پیگیری می کنیم در صورت صدور پیش آگهی ،یک نسخه از پیش اگهی رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده ومراجعه به اداره ثبت شرکت ها اصل آگهی اسناد تایید شده را درخواست می کنند.
در صورت ظهور هر نوع نقص یا درخواست مجددی بعد از تایید نام ،مد نظر داشته باشید باید در حین درخواست شماره پیگیری تاریخ تایید نام قبلی را با نام تایید شده را وارد بکنید تا تغییرات با تایید نام سابق انجام پذیرد.(مدت زمان انجام هر نوع رفع نقص ۱۰ الی ۱۲ روز کاری ).

بعد از دریافت آگهی ثبت اسناد تایید شده مجموعه توسط وکیل ،اقدام جهت واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق سایت (اینترنتی)و دریافت روزنامه رسمی شرکت طی ۵ الی ۷ روز کاری است .مدارک ثبت کمپانی با مسولیت محدود با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل است .

کمپانی سهامی ویِژگزینشه چیست

بر طبق ماده لایحه اصلاح ی قانون تجارت ، شرکـت سهامی کمپانی ی که سرمایه آن به سهام تقسیم شده مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است . لذا مسئولیت دارندگان سهام فقط محدود به سهام آنهاست . سهام جزء حقوق مالی محسوب می شود و در حکم مال منقول است هم به صورت قهری و هم به صورت قراردادی قابلیت نقل انتقال دارد (مواد ۲۴، ۳۹و ۴۱ ل.ا.ق.ت) . لذا تشریفات نقل و انتقال سهام از موارد مهم مربوط به مجموعه ها تلقی می گردد.ازلحاظ نوع مالکیت سهام به دو دسته سهام بانام وسهام بی نام تقسیم می شود . انتقال سهام با نام می بایست در دفتر ثبت سهام کمپانی به ثبت برسد.

وجوه افتراق و اشتراک بین شرکت های سهامی خاص و بامسئولیت محدود

۱ـ در شرکـت با مسئولیت محدود تعداد شرکاء حداقل ۲ نفر و در شرکـت سهامی ویِژگزینشه تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر هستند .

۲ـ حداقل سرمایه برای ثبت کمپانی با مسئولیت محدود و سهامی ویِژگزینشه یک میلیون ریال است .

۳ـ درمجموعه سهامی ویِژگزینشه حداقل ۳۵% سرمایه باید نقدا دریکی از شعب بانکها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% درتعهد سهامداران باشد . در شرکـت با مسئولیت محدود بایستی کل سرمایه تحویل مدیر علت شرکـت شده مدیر علت اقراربه دریافت نماید و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد.

۴ـ گزینش بازرس اصلی و علی البدل درکمپانی سهامی ویِژگزینشه اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است .

۵ـ مدت مدیریت در شرکـت سهامی ویِژگزینشه حداکثر دو سال است که قابل تمدید است و در کمپانی با مسئولیت محدود مدیران شرکت برای مدت نامحدود گزینش می شوند همچنین مخیر خواهند بود که مدتی جهت مدیران در اساسنامه شرکـت مقرر دارند .

۶ـ گزینش روزنامه کثیر الانتشار درمجموعه سهامی ویِژگزینشه برای درج اگهی های دعوت شرکـت درسهامی ویِژگزینشه الزامی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است .

۷ـ شرایط احراز حدنصاب درمکامل عمومی درشرکت سهامی ویِژگزینشه سهل تر ودر شرکـت در مسئولیت محدود با توجه به نوع شرکت مساله تر است .

۸ـ مکامل عمومی درمجموعه سهامی ویِژگزینشه توسط هیئت رئیسه ای مرکب از نفر رئیس دو نفر ناظر یک نفر منشی که از بین سهامداران گزینش می شوند اداره می گردد .در شرکـت با مسئولیت محدود مکامل عمومی شرکت بوسیله هیئت نظاردرصورتی خواهند بود.که تعداد شرکا ء آن از ۱۲نفر بیشتر باشد .

۹ـ در مجموعه سهامی خاص و بامسئولیت محدود شرکـت در افزایش سرمایه اختیاری است.

۱۰ـ سرمایه در مجموعه با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود و شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در مجموعه مسئول قروض تعهدات می باشند .

۱۱ـ مدیران در کمپانی سهامی ویِژگزینشه الزاما بایستی سهامدار بوده یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه وبه صندوق کمپانی بسپارند . مدیران در کمپانی با مسئولیت محدود بصورت موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج گزینش می شوند انجام وظیفه خواهند نمود .

۱۲ـ تقسیم سود در شرکـت سهامی ویِژگزینشه به نسبت تعداد سهام و در مجموعه با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه شرکاء تقسیم خواهد شد و در شرکـت با مسئولیت محدود می توانند در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود مقرر دارند .

۱۳ـ حق رای در کمپانی سهامی ویِژگزینشه به تعداد سهام در کمپانی با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه خواهد بود .

۱۴ـ تقویم سهم الشرکه غیر نقدی در شرکت با مسئولیت محدود بوسیله شرکاء صورت می گیرد شرکاء دراین خصوص دارای مسئولیت می باشند . تقویم آورده غیر نقدی در مجموعه سهامی ویِژگزینشه با متخصصین رسمی دادگستری خواهد بود .

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

تکمیل مدارک

کپی شناسنامه و کارت ملی مساوی اصل شده حداقل ۳ نفر اعضا ۲ نفر بازرس
گواهی عدم سوقبلی ه برای کلیه اعضاء بازرسین (از پلیس +۱۰)
اطلاعات جهت تنظیم مدارک مجموعه از قبیل مورد کار ،آدرس کدپستی ، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهام بین اعضا ، سمت اعضا حق امضاداران شرکـت .
گواهی افتتاح حساب بانکی ۳۵% درصدی بنام شرکـت در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران.
پس ازکسب اطلاعات ضروری و شماره حساب جاری اسناد تنظیم می شود (اساسنامه،اظهارنامه ،صورتجلسه )
فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت کمپانی ها :

ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
در سمت چپ صفحه به قسمت سامانه پذیرش تاسیس ثبت تغییرات مراجعه نمائید.
اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمائید در این خصوص میتوانید به از فیلم جذاب روش ی مصرف بکنید .
مراحل ثبت نام

کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده وارد کرده نوع شرکـت ” سهامی ویِژگزینشه ” انتخاب می کنیم.
اسامی در خواستی ( پنج نام انتخاب ی ) به ترتیب اولویت وارد می شود اسامی با از سه کلمه با ریشه فارسی گزینش شود (از سه قسمت تشکیل شده کمتر نباشد ).
سرمایه شرکـت را با انتخاب مورد “با نام عادی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ريال است ).
اعضاء شرکـت وبازرسین را به ترتیب با اطلاعات دقیق شناسنامه ای سهام مورد نظر وارد می کنیم .رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره ، مدیرعلت عضو هیات مدیره .
سمت افراد و حق امضاداران معین می شود( رئیس هیات مدیره ،نائب رئیس هیات مدیره مدیرعلت ، عضو هیات مدیره و بازرس اصلی و بازرس علی البدل).
نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” گزینش می شود.
کپی کردن اطلاعات مدارک تنظیم شده در خواستی از طریق سامانه وارد می شود به ترتیب ،صورتجلسه ،اساسنامه ، اظهارنامه کمپانی .
بعد از بازدید مجدد از اطلاعات وارد شده گزینه” پذیرش نهایی ” را انتخاب کرده برگه رسید پذیرش اینترنتی را دریافت می کنیم.(تذکر :در صورت انتخاب مورد “پذیرش نهایی” هیچ تغییرات قابل اعمال در پرونده ناست ).ظرف دو الی سه روز کاری نام ها مورد نقد قرار گرفته و یکی از اسامی انتخاب می گردد .در صورت رد نام می بایست با موکل ارتباط گرفته برای ارائه اسامی نو اقدام نمایند..بعد از تایید یکی از اسامی مدارک آماده امضا بوسیله اعضاء بازرسین مجموعه است .دو ورژن کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضاو بازرسین سهامداران شرکت با امضا تایید نمایند.

تکمیل مدارک برای ارسال از طریق پست :

دو ورژن از مدارک امضا شده بوسیله کلیه اعضاء و بازرسین (اظهارنامه اساسنامه ،صورتجلسه )
کپی مدارک شناسایی مساوی اصل شده کلیه سهامداران بازرسین
گواهی عدم سو قبلی ه کلیه سهامداران و بازرسین
اصل گواهی افتتاح حساب بانکی بنام شرکـت
یک برگه از تایید نام برگه ارجاع اینترنتی
اقرارنامه به تعداد کلیه اعضا بازرسین یک نسخه
کلیه مدارک داخل پوشه پستی کامل پانچ شده بوسیله کارشناس ارسال پستی انجام می شود.
بعد از ارسال پستی شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود.

بعد از ۱۰ روز کاری از طریق سامانه با شماره رهگیری نتیجه را پیگیری می کنیم در صورت صدور پیش اطلاعیه ،یک ورژن از پیش آگهی رسید پذیرش اینترنتی توسط وکیل پرونده ومراجعه به اداره ثبت کمپانی ها ، اصل اگهی اسناد تایید شده را درخواست می کنند .در صورت ظهور هر نوع نقص یا درخواست مجددی بعد از تایید نام ،مد نظر داشته باشید می بایست در حین درخواست شماره پیگیری و تاریخ تایید نام قبلی را با نام تایید شده را وارد بکنید تا تغییرات با تایید نام سابق انجام پذیرد.(مدت انجام هر نوع رفع نقص ۱۰ الی ۱۲ روز کاری ).

بعد از دریافت اگهی ثبت و اسناد تایید شده شرکت توسط وکیل ،اقدام جهت واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق سایت (اینترنتی)و دریافت روزنامه رسمی شرکـت طی ۵ الی ۷ روز کاری است و مدارک ثبت شرکت با مسولیت محدود با روزنامه رسمی آماده تحویل به موکل است .

چند نکته ضروری حقوقی قبل از ثبت مجموعه

در گروه وکلای یاسا، کلیه امور حقوقی ثبت کمپانی ها توسط وکیل کارشناس امور ثبتی انجام می شود
فرایند ثبت شرکت کاملا معین است ، قبل از ثبت مجموعه از همه مراحل آن بدانید .
هزینه ثبت شرکت را در ابتدای قرارداد با موسسه مربوطه بصورت قطعی معین بکنید ، موارد خیلی ی پیش آمده است که هزینه ها وسط یا انتهای کار به ۵ تا ۱۰ مساوی تعرفه اولیه اعلامی پشت تلفن منجر شده است. هر خدمتی تعرفه خود را دارد اعلام تعرفه های پایینتر نشانه کیفیت آن مجموعه ناست .
مجموعه را توسط وکیل ثبت بکنید ، وکیل کلیه فرایند ثبت مجموعه ها را بصورت قانونی انجام می دهد، ممکن است مجموعه شما توسط غیر وکلا ثبت شود اما اقطعا ل اینکه بعدا دچار موارد جدی شوید وجود دارد. (بیشتر بدانید )
تبلیغات زیاد اعلام سابقه چندین ساله یک موسسه نشانه کیفیت کار ناست . گواهی های حسن انجام کار موسسه مربوطه را طلب بکنید .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک