روش پرداخت اینترنتی

%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86:shetab 01 روش پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت خارجی


جهت چه پرداخت اینترنتی

هدف سیویلیکا ارائه خدمات کامل و زود به محققان است . بدین منظور پرداختهای اینترنتی یکی از مهم ترین وسائل ها جهت تسهیل و تزود در دسدلهره و ترس ی کاربر ان به منابع مقالات کنفرانسهای کشور است. شما می توانید با هر یک از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که امکان پرداخت اینترنتی آنها فعال است ، پرداخت اینترنتی برای عضویت یا خرید تک متن از پایگاه سیویلیکا را انجام دهید و بلافاصله خدمت مورد نظر را دریافت نمایید.

وب سایت سیویلیکا برای دریافتهای اینترنتی خود با چهار درگاه بانکی (بانک سامان، بانک ملت، بانک پارسیان و بانک صادرات) قرارداد دارد، و در وهله پرداخت اینترنتی می توانید هر یک از ۴ درگاه را گزینش نمایید. برای پرداخت از هر درگاه نیازی به داشتن کارت همان بانک نیست و هر چهار درگاه، پذیرنده کلیه کارتهای عضو شتاب می باشند .

ملزومات پرداخت اینترنتی

جهت مصرف از پرداخت اینترنتی، ابتدا باید در یکی از بانکهای معتبر حساب بانکی باز کرده و کارت اعتباری متصل به حساب خود را از بانک دریافت نمایید. هر از بانکها قوانین و شرایط ویِژگزینشه خود را دارند که می بایست اطلاعات ضروری را از متصدی بانک مربوطه دریافت نمایید. بر طبق تجربه کاری، خدمات بانکهای سامان، پارسیان ملت در این زمینه کامل است و کیفیت قابل قبولی را ارائه می نمایند. همزمان با افتتاح حساب، با دریافت فرمی، پرداخت اینترنتی کارت خود را فعال نمایید. کارت های شتابی که قابلیت خرید اینترنتی دارند، علاوه بر شماره کارت ۱۶رقمی، شماره رمز اینترنتی نیز کد CVV2 و تاریخ انقضاء می باشند .

شماره کارت (کلیه کارتهای بانکی دارا می باشند )
رمز اینترنتی کارت (رمز دوم)
کد سه رقمی CVV2
تاریخ انقضاء
چنانچه موارد ۲ و ۳ ۴ را نداريد بايد يكبار به خودپردازهاي (ATM) يكي از شعب بانكي كه كارت شما از آن بانك است مراجعه و به صورت زير عمل نمائيد:

کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک (ATM) قرار دهید.
رمز کارت را وارد کرده و کلید ثبت را فشار دهید.
پس دکمه مقابل مورد تغییر رمز را فشار دهید.
مورد تغییر رمز اینترنتی را گزینش بکنید .
رمز اینترنتی مورد نظر خود را حداقل در ۵ و حداکثر در ۸ رقم وارد نمایید و مجدداً طبق فرمان سیسـتم رمز را دوباره تکرار نمایید.
بعد از انجام موفق یت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال شده پارامتر CVV2 به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده تحویل می گردد.
توجه : در اكثر كارتهاي بانكي كد CVV2 به صورت كدي ۳ يا ۴ رقمي در پشت و يا روي كارت و اکثرا در بالاي شماره ۱۶ رقمي كارت و يا كنار آن درج شده است همچنين تاريخ انقضاي كارت نيز اکثرا روي كارت درج شده است و نيازي به گرفتن اين دو مورد از خودپردازِ بانك نيست فقط رمز دوم را بايد از طريق خودپرداز تعيين كنيد.

تکمیل فرم پرداخت اینترنتی
ورود اطلاعات کارت برای پرداخت اینترنتی فقط از طریق درگاههای بانکی صورت می پذیرد سیویلیکا هیچ گونه اطلاعات مالی مربوط به کارت بانکی را دریافت نمی نماید. بر طبق درگاه گزینش ی جهت پرداخت اینترنتی، به بانک مربوطه هدایت می شوید و فرم پرداخت آنلاین نمایش داده می شود که می بایست اطلاعات کارت، حاوی شماره کارت، رمز دوم اینترنتی، تاریخ انقضاء و CVV2 را درج نمایید. ممکن است یک کد امنیتی نیز برای تاییدیه نمایش داده شود. بعد از تکمیل فرم و بازگشت به سیویلیکا، بلافاصله به صورت عضو وارد سیویلیکا می شوید و یا اینکه فایـل متن خریداری شده در اختیار شما قرار میگیرد.

مشکلات اقطعا لی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی بوسیله بانک های علت به گونه ای طراحی شده است که در عین آسانی از امنیت عملکرد ضروری برخوردار باشد و همچنین کمترین نیاز به راهنمای ی را جهت خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخي اوقات ممکن است در حین خرید اینترنتی موارد ی به وقوع بپیوندد مانند : قطعی رابطه شبکه های بانکی، خطا در شبکه، عدم رابطه با بانک مبداء اطلاعات وارد شده صحیح ناست و….

جهت مثال ممکن است در وقت پرداخت رابطه شبکه بانکی قطع شده پرداخت ناخوب انجام شود. چنانچه فرم درگاه پرداخت اینترنتی را تکمیل کرده باشید، بعد از زدن کلید تایید، بنا به هر ی با موفق یت به سیویلیکا برگردانده نشوید، به دلیل عدم ارسال تاییدیه نهایی از سیویلیکا به بانک، خرید ناموفق فرض شده حتی چنانچه مبلغی هم به صورت موفت از حساب شما کسر شده باشد، به صورت اتوماتیک برگشت می خورد. مدت برگشت مبالغ پرداخت اینترنتی ناموفق از طرف بانک بین ۳۰ دقیقه تا ۴۸ ساعت متغیر است.

پیگیری پرداخت اینترنتی
کلیه تراکنشها و اقدام به خریدهای اینترنتی در پایگاه سیویلیکا ذخیره و ثبت می شوند قابل پیگیری می باشند . در صورتی که بنا به هر ی تراکنشی با مساله مواجه شد، می توانید از طریق بخش پشتیبانی کاربر ان، نسبت به استعلام وضعیت پرداخت كار نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک