راهنمای خرید جاروبرقی

البته اگر چه نظافت منزل پاکی و آراستگی آن به جهت در بین خانواده های ایرانی از ارزش برای ای برخوردار است،
1 راهنمای خرید جاروبرقی
جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی,جاروبرقی صنعتی,جاروبرقی صنعتی

اما انجام نظافت از نظر اکثر افراد کاری زیاد زمان بر، خسته کننده و حتی پر آسیب است. سال هاست که انواع لوازم نظافتی همچون تی ها، جاروبرقی ها، بخارشوی ها و … جهت رفع چنین موارد ی روانه بازار شده استقبال بسياري را هم به سوی جلب کرده اند. در این بین جارو برقی به سبب بیشترین سهولت و کارایی در استفاده، هنوز جزء پرطرفدارترین وسایل نظافت بوده از اجزای اصلی لوازم خانگی به شمار می آید. اما اگر چه جاروبرقیبه ویژه ٌ با پیشرفت های اخیر تکنولوژی و برخوردار بودن از امکانات روز افزون، کار نظافت خانه را به راحتی انجام می دهد، اما اگر با دقت گزینش نشود، می تواند خستگی دردسر را ایجاد نماید. مهمترین نکاتی که جهت خرید جارو برقی باید به آن ها مد نظر داشته باشید ، قدرت جارو برقی، وزن جارو برقی، آسان بودنِ کشیدن، هل دادن بلند کردن آن، سبک بودن دسته، میزان ولوم جاروبرقی، طول سیم، ظرفیت کیسه یا مخزن جارو و همين طور بقیه خصوصیات یی است که با شرایط ویِژگزینشه شما و مکانی که به نظافت آن می پردازید همموزیک ی داشته باشد.

یژگی های جارو برقی ها

توان موتور: توان موتور یا قدرت جاروبرقی با واحد وات معین می شود. هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قویتر و کاراتر است.
قدرت مکش: هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت پاک کردن آن هم بیشتر است. اما اکثرا ٌ این قدرت قابل تنظیم بوده و برای سطوح مختلف، مفرق است. مثلاٌ بایستی دقت کرد جهت جارو کردن فرش، از درجه ویژه آن استفاده کرد، وگرنه فرش ها به مرور نازک فرسوده می شوند. در بعضی جاروها تنظیم مکش بر روی خود جارو در برخي دیگر بر روی دسته قرار گرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن برای تنظیم نیست.
وزن: در گاهي جاروبرقی ها، دستگاه مهم یا لوله خیلی سنگین هستند که حرکت دادن آن کار نظافت را دشوار و خسته کننده کرده می توانند به مرور به دست، کمر وبقیه اعضای بدن آسیب وارد کنند. پس قبل از خرید جاروبرقی حتمـا ٌ میزان سنگینی بدنه و دسته آن را کنترل بکنید .
میزان صدا: جاروبرقی یکی از وسایل پرصدا بوده که به دلیل اینکه در موقع کار در فاصله نزدیک قرار دارد، تحمل ولوم آن جهت مدت زیاد می تواند خسته کننده باشد. میزان بلندی ولوم جاروبرقی با واحد دسیبل معین می شود. اما اگر چه میزان این صدا با قدرت موتور رابطه دارد، اما امروزه مجموعه ها جاروهایی با قدرت بالا ولی ولوم کم را نیز روانه بازار کرده اند.
قابلیت مانور حرکت جاروبرقی: از آنجا که در تمام مدت کار، جارو مرتباٌ به این سو و آن سو کشیده می شود، می بایست دقت بکنید به راحتی حرکت نماید .
کیسه جارو: برخي از جاروبرقی ها آشغال ها را داخـل کیسه جمع کرده گاهي دیگر بدون نیاز به کیسه آن ها را بسیار زیاد بصورت فشرده کرده و در محفظه ای جمع می کنند. برخي جاروبرقی ها هم، قابلیت کار با کیسه هم بدون کیسه را دارند. بعلاوه در گاهي جاروهایی که با کیسه کار می کنند این کیسه دائمی و در انواع دیگر قابل تعویض است، ولی برای حفظ بهداشت سلامت ی خوبتر است جاروبرقی هایی را انتخاب کنیم که کیسه آن ها قابل تعویض باشد. در جاروهایی که نیاز به کیسه ندارند، می بایست توجه داشت که البته اگر چه هزینه دردرسر تهیه و تولید مصرف از کیسه وجود ندارد، اما خالی کردن مخزن دستگاه هم به برای جهت افرادی که از ناراحتی های تنفسی رنج می برند، آسان نیست.
طول کابل برق: هرچه طول سیم برق جارو بیشتر باشد آسان تر می توان جاروبرقی را به محل های مختلف و دور از محل اتصال آن به برق، حرکت داد.
سیم جمع کن: با فشار دادن دکمه مربوط به آن سیم جارو به راحتی جمع می شود.
پدال یا کلید روشن و خاموش: می بایست در جایی قرار گرفته باشد که به راحتی بتوان با آن جاروبرقی را روشن خاموش کرد.
برس های مختلف: در انواع مختلف برای پاک کردن سری هایی چون کف، موکت، مبل، پرده و درزها بوده و درون محفظه مخصوصی بر روی بدنه دستگاه قرار گرفته اند. در گاهي جاروبرقی ها برس های ویژه پاک کردن حیوانات هم تعبیه شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک