راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی

حتمـا بایستی بدانی
%name راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی
تخلیه چاه تهران

لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,لوله بازکنی در تهران,لوله بازکنی شمال تهران,تخلیه چاه تهران

د که، جهت عوض کردن مسیر لوله کشی فاضلاب از مـدل های گوناگون زانویی ها مصرف می شود که معمولا به صورت ۹۰ یا ۴۵ درجه هستند در حفر چاه باید به آنها دقت کرد. زمانی که چاه توسط افراد مختلف تخلیه میگردد می بایست بصورت کامل عوامل آن هم نقد شود تخلیه چاه هم یکی از عوامل با اهمیت زیاد به شمار می آید. برای پیشگیری از نفوذ گاز فاضلاب (و اما حشراتی نظیر سوسک) از سیفون استفاده می شود (در چاه توالت، روشویی، کف شور و …) نیازی به گفتن ندارد که گرفتگی های چاه توالت لوله فاضلاب اکثرا در همین زانویی ها و سیفون ها رخ می دهد. هم اکنون این سوال بیان می شود که گرفتگی لوله فاضلاب یا چاه توالت چه عملی بایستی انجام دهیم؟ چطور می شود گرفتگی توالت فرنگی را باز کرد؟ نحوه ی باز کردن لوله فاضلاب یا چاه توالت فرنگی ایرانی به چه صورت است ؟

فر چاه

راه باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی یا ایرانی

به چند حالت می توان گرفتگی چاه توالت را برطرف کرد:

الف) لوله بازکنی باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی سینک ظرفشویی با مصرف از پمپ:

در اینروش بعد از ریختن آب به چاه شروع به پمپ زدن می کنیم. فشار آب اعمال شده بر روی سیفون باعث رفع گرفتگی آن می شود. بعضی وقتها اوقات این فشار باعث می شود که مواد فاضلاب موجود در لوله و چاه توالت به جلو هدایت شوند در نتیجه باید پمپ زدن را تا کسب نتیجه ی کامل و باز شدن لوله فاضلاب ادامه داد. ب)به کارگیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به منظور باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت فرنگی: در رابطه با گرفتگی های شدید لوله فاضلاب که به دنبال مصرف از پمپ معمولی باز نمی شوند می توان از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد. فشار این دستگاه را می توان تنظیم کرد و فشار آن را تا چندین مساوی می شود ارتقا داد. در فشار های بالا این دستگاه ، صوت شدیدی ایجاد می نماید . این دستگاه، هوا را در مخزن خود با فشار جمع کرده به صورت ناگهانی (بعد از کشیدن اهرم) هوا را با شدتی زیاد به درون چاه توالت و لوله فاضلاب تخلیه می نماید که نتیجه ی آن باز شدن گرفتگی چاه توالت یا لوله فاضلاب است . به کارگیری این دستگاه وقت گرفتن لوله فاضلاب و گرفتن چاه توالت می بایست بوسیله فردی صورت گیرد که علاوه بـر مهارت کامل دارای تجربه باشد.

خلیه چاه

ج) مصرف از فنر لوله بازکنی جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت:

مصرف از فنر لوله بازکنی روشی است که بیشتر متداول است دیده می شود علت آن مسافت برد دستگاه همين طور قدرت آن در باز کردن گرفتگی لوله توالت در مسیر های نزدیک به چاه فاضلاب و نیز قدرت لایروبی جرم زدایی آن است. از فنر لوله بازکنی همچنین به منظور حل دادن اشیاء جامد به درون چاه توالت استفاده می شود. در رابطه با باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت فرنگی و ایرانی ، مصرف از فنر ضمانت زیادتری را می تواند به همراه خود آورد. ولی خوب است در زمان گرفتن توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا مصرف شود چون علت آن این است که فنر لوله بازکنی نوکی زیاد تیز و مارپیچی است که در نتیجه ی آن ابه احتمال زیاد ل رساندن آسیب به توالت فرنگی وجود دارد. لوله بازکنی با فنر چاه باز کن باعث می شود تا انواع گوناگون لایه های چربی مو مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب جدا شوند. به هرحالت در اکثرا موارد نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب جهت باز کردن گرفتگی لوله نیست و با به کارگیری یکی ازآموزش های فوق مساله گرفتگی بر طرف خواهد شد.

بعضی اوقات ممن است به علت تجمع قیر خواه به علت ایزوگام خواه به دلایل دیگر لوله فاضلاب و در نتیجه لوله چاه توالت گرفتگی داشته باشند یا حتی شاهد این باشیم که قیر در سیفون توالت جمع شده باشد، که علت آن می توان همچنین به این دلیل باشد که در ساختمان هایی که در نوساز هستند به علت عدم رعایت اصول فنی بوسیله افرادی که تخصص کافی را ندارد، میزان بسياري قیر در سیفون توالت یا جاهای ضروری دیگر جمع می شود، در این طور مواقع بهتریـن راه برای رفع گرفتگی مصرف از موادی است که حالت حلال دارند شبیه نفت، به این منظور می بایست نفت را داخـل سیفون بریزیم یک ساعتی طاقـت کنیم بعد از این میزان زمان با جسمی سخت نظیر فنر، قیر را با نفت مخلوط کنیم تا در آن حل شود، بعد از سپری شدن فرآیند و حل شدن قیر می توان با ریختن میزان زیادتری نفت محلول را به درون چاه حل دهیم، و در انتها آب جوش به درون سیفون بریزیم و از خالی شدن آن مطمئن شویم و بدینشیوه گرفتگی مورد نظر را رفع کنیم.

گاهی ممکن است که لوله ی فاضلاب و سیفون به تجمع سیمان گرفتگی داشته باشند و سفت شده باشند در این مورد شبیه مورد قبلی، بعضی وقتها اوقات بعد از نوسازی یا تهیه و تولید ساختمانی ، احتمالا میزان ی سیمان و ماسه و سنگ در لوله فاضلاب گیر کنند.

در اینجا از دوروش برای باز کردن لوله مصرف می توان کرد یکی از آن ها تراشیدن سیفون با استفاده از فنر فولادی است و روش دوم انجام اصلاح ات در لوله کشی فاضلاب توالت تعویض سیفون است .

نکته ی خیلی مهمی که می بایست به آن اشاره کرد این است که به هیچ وجه از اسید لوله باز کن جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده نکنید چون باعث خوردگی فرسودگی سیفون می شود و علاوه بـر این برای سلامت ی حتی جان ساکنین آن ساختمان خطراتی شاید در پی داشته باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک