۸ تاثیر جذاب موزیک بر مغز آدم بخش ۲

۸ تاثیر جذاب موسیقی بر مغز آدم

۳-سلیقه‌ی موسیقی فرد را پیش‌بینی می‌کند

مطالعه‌ای که در آن زوج‌ها با نگاه کردن به لیست موسیقی ‌های مورد علاقه‌ی دیگری، یکدیگر را شناختند، نشان داد که این افراد به پیش بینی‌های قابل اعتمادی نسبت به ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر رسیده‌بودند.

این تحقیق ۵ ویژگی اخلاقی را در اختیار مجموعه کنندگان قرار داد و جالب این بود که گاهي از ویژگی‌ها خیلی دقیق و بر طبق سلیقه‌ی موزیک دیگری پیش بینی شده بودند.

funny cat music band 4891 ۸ تاثیر    جذاب   موزیک   بر مغز آدم بخش 2

به طور خلاصه دانلود تک آهنگ جدید ، یافته‌های مطالعه را می‌توان به صورت راهنمای زیر بیان کرد :

طرفداران موزیک بلوز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان آسان هستند .
طرفداران موسیقی جز اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش و آسان هستند .
طرفداران موسیقی کلاسیک دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، درونگرا آسان می باشند .
طرفداران موزیک رپ دارای اعتماد به نفس بالا اهل گردش می باشند .
طرفداران موسیقی اپرا اعتماد به نفس بالا، خلاق مهربان می باشند .
طرفداران موزیک کانتری وسترن سخت کوش اهل گردش هستند .
طرفداران آهنگ رِگِی دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان آسان می باشند اصلا اهل سخت کوشی نیستند.
طرفداران موزیک دنس خلاق و اهل گردش هستند ، ولی مهربان نیستند.
طرفداران موسیقی ایندی دارای اعتماد به نفس پایین خلاق هستند ، اما مهربان سخت کوش نیستند.
طرفداران موسیقی بالیوود خلاق اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی راک یا هوی متال اعتماد به نفس پایین، خلاق، مهربان آسان هستند ، اما سخت کوش اهل گردش نیستند.
طرفداران موسیقی پاپ دارای اعتماد به نفس بالا، سخت کوش، اهل گردش و مهربان هستند ، اما خلاق و آسان نیستند.
طرفداران موزیک سول دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .

۴-موسیقی وقت رانندگی دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به طور قابل ملاحظه‌ای حواس‌مان را پرت می‌کند (بر خلاف باور متدوال)

مطالعه‌ی دیگری که روی نوجوانان و جوانان انجام شد، بر چگونگی تاثیر موسیقی بر نحوه‌ی رانندگی آنها تمرکز کرد.

رانندگان زمان گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، سکوت یا آهنگ ایمن (که محققان توصیه کردند) مورد آزمایش قرار گرفتند. اما که اکثر آنها آهنگ خودشان را ترجیح داد، ولی ثابت شد که بیشتر باعث پرتی حواس می‌شود: گوش دادن به موزیک مورد علاقه‌ی خودشان، رانندگان غلط ات زیادتری مرتکب می‌شدند و با خشونت رانندگی می‌کردند.

جالب‌تر این که موزیک ارائه شده توسط محققان خیلی تاثیر گذار تر از سکوت بود. این طور به نظر رسید که موسیقی ناآشنا، یا غیر جذاب بهترین مورد برای رانندگی است.
۵-یادگیری موسیقی می‌تواند مهارت‌های حرکتی و دلیل ی را به طور قابل تذکر ی ارتقا دهد

به طور کلی افراد تصور می‌کنند که یادگیری یک وسائل آهنگ برای کودکان خیلی مفید است، اما در واقع این کار بسیار زیاد مفید تر از چیزی است که انتظارش را داریم. یک بررسي نشان داد کودکانی که سه سال و یا بیشتر آموزش نوازندگی آلات آهنگ دیده‌اند بهتر از آنهایی که آموزش موزیک ندیده‌اند، از نظر توانایی های تبعیض شنوایی عمل کردند.

این کودکان چنین در از نظر دایره‌ی لغت و توانایی‌های غیرکلامی امتیازات بهتری به ثبت رساندند، که حاوی درک و تحلیل اطلاعات بصری مانند شناسایی روابط ، شباهت‌ها و فرق ‌های بین شکل‌ها طرح‌ها است.
۶-موزیک کلاسیک می‌تواند توجه بصری را بازبینی دهد

تنها کودکان نیستند که می‌توانند از آموزش و یا قرار گرفتن در معرض موزیک بهره ببرند. یک تحقیق کوچک نشان داد که بیماران سکته‌ی مغزی زمان گوش دادن به موسیقی کلاسیک، توجه بصری زیادتری کسب کردند.

این تحقيق هم چنین نویز سفید و سکوت را جهت قیاس نتایج امتحان کرد، دریافت که مانند مطالعه‌ی رانندگی که به آن اشاره شد، سکوت منجر به بدترین نتایج شد.
۷-ارتباط تلفنی سویه، بیشتر از مکالمات معمولی باعث پرتی حواس می‌شوند

مطالعه‌ی دیگری که به جای موسیقی بر نویز تمرکز کرد، نشان داد وقت ی که بحث از پرتی حواس در مکالمه با دیگران به بین می‌آید، ارتباط ‌های تلفنی سویه از تمام بدتر می باشند .

بعد از اینکه پرسش نامه معین کرد که به نظر ۸۲% افراد شنیدن مکالمه‌ی تلفنی دیگران آزاردهنده است، ورونیکا گالوان، روانشناس شناختی دانشگاه سن دیگوی آمریکا تصمیم گرفت دلیل این آزار را کشف نماید .

در مطالعه، مجموعه کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که یکی از این دو گروه می بایست به یک سو از یک مکالمه‌ی تلفنی و گروه دیگر به مکالمه‌ی کامل گوش می‌دادند و یک پازل را حل می‌کردند.

گروهی که به یک سو از مکالمه گوش دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی می‌دادند تمرکز کمتری نسبت به گروه دیگر داشت. که محققان آن را تلاش جهت حدس سوی دیگر مکالمه دانستند که فرد کمپانی کننده نمی‌شنود.
۸-آهنگ به ورزش کردن یاری می‌کند

برگردیم به موسیقی ! می‌بینیم که همان گونه که سکوت نمی‌تواند به خلاقیت و رانندگی بهتر یاری کند، ورزش چندان علت اثر گذار ی نیست.

سالهاست که تحقیقات بر روی تاثیر گوش دادن به موسیقی زمان ورزش در حال انجام است. در سال ۱۹۱۱، یک بررسي نشان داد که گوش دادن به موزیک در مقابل سکوت، باعث بیشتر شدن سرعت رکاب زدن دوچرخه سواران می‌شود.

این امر به این است که گوش دادن به موزیک می‌تواند فریادهای خستگی مغز را سرکوب نماید . همان گونه که بدن می‌فهمد که خسته هستیم و می‌خواهد که استآسان کنیم، به مغز پیام‌هایی می‌فرستد تا پیام استآسان ارسال نماید . گوش دادن به موسیقی رقیبی برای بدن در تسخیر توجه مغز است و به ما یاری می‌کند تا به راحتی از این پیام‌های خستگی چشـم پوشی کنیم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک