تاریخچه #c

%name تاریخچه #c

آموزش سی شارپ

اریخچه #c
تاریخچه # cسی‌شارپ
همچون زبان برنامـه ‌نویسی جاوا زبانی‌ست شئ‌گرا و زیاد سطح بالا (high level).محصول مجموعه Microsoft و بر پایه .NET از آنجایی که شئ‌گرائی و سطح بالا بودن از وسائل های مدیریّت مؤثّر و کارآمد پیچیدگی در محیط پیچیدۀ اینترنت مدرن می باشند ، در واقع می‌شود جاوا و سی‌شارپ را از عبارت زبانهای اصلی برای ایجاد انجام برنامـه ‌های فرد دی تحت وب (web applications) و خدمات وب دانست.
آموزش C#

سکّوی دات نتبر اساس ادّعای شرکـت مایکروسافت، این زبان در سال ۲۰۰۰ بوسیله تیمی به سرکردگی آندرس هلزبرگ و نیز سکات ویلتاموث تهیه و تولید شد. سی‌شارپ که فقط برای دات نت است در مجموع ه NET Platform SDK.ارائه گردید که در محیط های برنامـه نویسی استودیوی بصری دات نت (Visual Studio .NET)، در نسخه ‌های ۲۰۰۳ ۲۰۰۵ آن موجود است. دستورات زبان سی‌شارپ مانند جاوا سطح بالا تر از C و ++C است برای مثال پروگرام نویس مستقیما به اشاره گرها یا منابع سیسـتم دسترسی ندارد.در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰ میلادی بود که مجموعه مایکروسافت ابداع ایجاد سکّوی (platform) جدید برنامـه نویسی خود را موسوم به دات نت (Microsoft .NET) اعلام نمود. در جهت بازبینی سکّوهای قبلی مایکروسافت، دات نت مد تازه‌ای را برای ایجاد نرم افزار های کاربر دیارائه می‌دهد که در آنجا زبان های گوناگون می توانند در کنار هم قرار گیرند با یکدیگر به همکاری بپردازند. این درست مدل کوچک‌تری ست از همه محیط اینترنت بدانگونه که عوامل گوناگون میتوانند در سطوحی وسیع به همکاری اقدام کنند.

انعطاف پذیری سی شارپسی شارپ زبانی است بسیار زیاد شی گرا بر پایه .NET Framework این زبان مانند بسیار زیاد ی از زبانهای شی گرای دیگر از فایل های کتابخانه ای خود مصرف می نماید همچنین فقط بر روی سیستم علت ی که .NET Framework بر روی آن نصب باشد اجرا می شود سی شارپ به کلی جهت دات نت طراحی شده و علاوه بـر تولید پروژه های Console Programs در تولید Windows Application هم خیلی قوی است سی شارپ بر پایه نظریه اولیه C طراحی شده و همين طور بسياري از صفات خود را از C++ و Java و Delphi به ارث برده است در کل سی شارپ یک زبان مدرنیزه شی گرا است که در محیط Visual Studio بسیار زیاد قدرت یافته است . منبع اطلاعات در سی شارپسی شارپ میتواند به خوب ی با Database ها رابطه برقرار کرده و آنها را ویرایش و یا از آنها اطلاعات بگیرد این ویژگی که در Visual Studio .NET به خوب ی پشتیبانی شده کار را جهت فرد بسیار زیاد آسان کرده تا جایی که تنها با چند دستور آسان میتوان با منبع اطلاعات رابطه برقرار کرد

فایلهای تولیدی در سی شارپفایلهایی که بیشتر با کاربر سر کار دارند عبارتند از : فایلهای با پسوند .Sln :این فایل سطح بالای Solution است که برای هر برنامـه یک فایل از این نوع موجود است . هر فایل Solution یک یا چند فایل پروژه را در خود دارد. فایلهای با پسوند .Csproj: این یک فایل پروژه C# است .هر فایل پروژه یا چند فایل سورس دارد . فایـل های سورس در یک پروژه باید به زبان برنامـه نویسی نوشته شود . فایلهای با پسوند Cs: این یک فایل سورس است کد برنامـه در این فایل نوشته می شود این فایـل حاوی کدی است که ویژوال استودیو به صورت خود کار ایجاد می نماید . فایل Assemblyinfo.cs: این یک فایل سورس دیگر است با این فرق که می توان از این فایـل جهت اضافه کردن موارد ی مثل اسم نویسنده و تاریخ نوشتن برنامـه و امثال آن به پروگرام مصرف می شود. فایل .Ico: این آیکون برنامـه است .آیکونی که در زمان اجرای پروگرام در نوار وظیفه قرار می گیرد.

وسائل های دیگر در سی شارپسی شارپ نه تنها ویژه ساخت یک پروگرام DOS یا Windows Form است بلکه میتوان با آن برنامـه های فرد دی تری مانند Movie Collection ها را به صورت سفارشی کمپایل کرد حتی قدرتبسیار زیاد بالای این زبان در ساخت Screen Saver ها زیاد زبانزد است که این خود نوعی مزیت نسبت به C++ یا دیگر پروگرام های برنامـه نویسی به شمار میرود

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک