ماکارسکا، بهشت آدریاتیک

1 ماکارسکا، بهشت آدریاتیک

تور کرواسی

با واقع شدن در دامنه کوه باشکوه بیوکُوو، ماکارسکا شهری شاعرانه در منطقه دالماسی کرواسی است که در شصت کیلومتری اسپلیت واقع شده است.

این شهر زیبا ی ساحلی مقصد مورد علاقه گردشگـران تابستانی با هر سن وسالی است. کیلومترها از زیبا ترین سواحل مدیترانه، جاده های همواری که در امتداد آنها درختان کاج صد ساله قد برافراشته اند، مرکز شهر قدیمی که با درختان خرما تزئین شده است و یک گردشگاه خارق العاده این شهر را به یکی از جالب ترین مناطق دالماسی تبدیل کرده است. رستوران های غذای دریایی، کافه های جالب و مراکز تفریحی در هر گوشه ای یافت می شوند. امکانات اقامتی خصوصی به وفور وجود دارند، هتل های قدیمی اخیرا مرمت شده اند همچنین اخیرا دو هتل جدید ، هتل پارک و هتل اُسجاوا هم بازگشایی شده اند. با تذکر به اینکه هوا کاملا گرم است و روزهای بارانی نادر هستند ، میهمانان چه پیر و چه جوان می توانند در طول روز از کار های ورزشی آبی لذت ببرند. به علاوه مرتبا مسافرت های هـر روز به جزایر همسایه از قبیل کورکولا، هوار یا براک به وسیله قایق های بزرگ سیاحتی از بندرگاه شهر صورت می گیرد.
2 ماکارسکا، بهشت آدریاتیک
البته اگر چه ماکارسکا بیشتر برای سواحل فوق العاده زیبا و هوای تابستانه شگفت آورش شناخته می شود، اما این منطقه دیدنی های فرهنگی طبیعی بی شماری هم جهت گردشپرهزینه دارد. کلیسای سنت پیتر که در جوار یک خلیج نعل اسبی قرار گرفته بر مرکز شهر مشرف است در قرن سیزدهم ساخـته شده است. این بنای مقدس تاریخی زیبا جهت اجرای مراسم معمول مذهبی مصرف نمی شود اما اگر چه مراسم همسرداری و جشن های خصوصی در اینجا اجرا می شوند. نام کلیسا به همراه کل شبه جزیره همچنین فانوس دریایی که در کناره جنوب غربی واقع شده در تجلیل از پتروس قدیس بر آنها گذاشته شده است. فانوس دریایی پتروس قدیس در سال ۱۸۸۴ تولید و ساخته شده و بعدها مرمت شده است.
3 ماکارسکا، بهشت آدریاتیک
امروزه این فانوس دریایی امکانات اختصاصی را جهت اقامت گردشگـران در اختیار آنها می گذارد. صومعه فرانسیسکن که در انتهای گردشگاه اصلی شهر قرار گرفته در ۱۶۱۴ ساخـته شده امروزه محل یکی از با اهمیت زیاد ترین موزه های نرم تن شناسی در جهان است. میدان مهم آندریا کاسیچ میوسیچ در قدیم مرکز کار ساکنان ماکارسکا بوده است. دیدنی اصلی این میدان شهری زیبا ، کلیسای سنت مارک است که در قرن هفدهم ساخـته شده و همچنان به عنوان یکی از مراکز مذهبی اصلی ماکارسکا مورد استفاده قرار می گیرد. این میدان رومانتیک مملو از مغازه های کوچک، کافه ها و اغذیه فروشی ها است و در تابستان به صحنه اصلی اجرای کنسرت ها رویداد های تابستانی تبدیل می شود. با سرازیر شدن به سمت «لیستون» به کاخ ایوانیسوویچ می رسید؛ معماری باروک این کاخ شگفت انگیز است. با توجه به اینکه تولید و ساخت کاخ به قرن هجدهم باز می گردد، ساختمان آن مشابه دیگر نمونه های معماری آن دوره است.
4 ماکارسکا، بهشت آدریاتیک
بازدید کنندگانی که بیشتر به دنبال تعطیلات مفرح هستند از مسیر های زیاد دوچرخه سواری کوه پیمایی که به کوه بیوکوو منتهی می شوند، لذت خواهند برد. پارک طبیعی بیوکوو روز گشت گذار فوق العاده را جهت خانواده ها در محیط طبیعی این ناحیه کوهستانی با مناظر مهیجی از نوار ساحلی ماکارسکا جزایر زیاد در دوردست فراهم می نماید . مرکز ورزشی ماکارسکا با قرار گیری در مرکز شهر، دارای مجموعه های ورزشی متنوعی از قبیل پیست دوومیدانی، ورزشگاه سرپوشیده یک استخر شنای المپیکی است. جای تعجب نیست که ماکارسکا زادگاه ورزشکاران خوب ی چون آلن بوکسی چ، بازیکن اسبق فوتبال ایوان بولجوباسیچ، دارنده مدال طلای واترپولو در المپیک ۲۰۱۲ لندن است.
5 ماکارسکا، بهشت آدریاتیک
همين طور ماکارسکا به مناظر زندگی شبانه اش کاملا شناخته شده است. باشگاه ها از نوازندگان بین المللی استقبال می کنند کافه های ساحلی اجراهای بدون کلام آهنگ مانند فستیوال اکو را در کنار کافه های سنتی که بهتریـن های موزیک کرواسی را تا نخستین ساعات بامداد اجرا می کنند، میزبانی می کنند؛ در اینجا برای هر سلیقه ای چیزی پیدا می شود. فستیوال های کلاپا، شب های ماهیگیران کنسرت های متنوع تمام شب های تابستان را پر می کنند به گردشگران مجوز می دهد تا مورد های وسیع ای جهت سرگرمی داشته باشند. یکی از رویداد های خیلی زیاد دیده شده در تابستان، کارناوال تابستانی ماکارسکا است. کل مرکز شهر بر روی وسایل نقلیه بسته می شود و از غروب تا طلوع مکانی ها گردشگـران جشن می گیرند.
6 ماکارسکا، بهشت آدریاتیک
نخستین هتل ماکارسکا در سال ۱۹۱۴ تولید و ساخته شده و ماکارسکا از همان شروع خود را به عنوان انتخاب نخست مقصد تابستانی بازدیدکنندگان دالماسی تثبیت کرده است. امروزه این شهر رکورد تعداد گردشگر بازگشتی را دارا است. بیایید خودتان ببینید که چگونه این شهر کوچک ساحلی دل خیلی ی را به دست آورده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک