طراحی سایت: مهارت های طراحی وب سایت ۲۰۱۶

در این مقاله لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب می بایست بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد تحلیل قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت و رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی وب سایت را داریم پس در شروع هر سال باید زمانی را به تولید و ساخت این لیست ها اختصاص دهیم.
%name طراحی سایت: مهارت های طراحی  وب سایت 2016

در طراحی وب می بایست بدانید که بر روی چه چیزی تمرکز بکنید تا بتوانید همگام با سرعت پیشرفت آن جلو بروید.
صنعت طراحی سایت با سرعت حیرت آوری در حال پیشرفت و تغییر است و به نظر می آید که هر سال با سرعت بیشتر بیشتر گسترش پیدا خواهد کرد. از ۱۰ طراح وب سایت یا برنامـه نویس بپرسید که امسال چه چیزی می بایست یاد بگیرید آن گاه با ۱۰ جواب مختلف رو به رو خواهید شد.
در این مقاله لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب بایستی بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد نقد قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی سایت را داریم پس در شروع هر سال باید زمانی را به تهیه و تولید این لیست ها اختصاص دهیم.
این لیست با کمک افراد خبره در طراحی سایت تولید و ساخت شده و مجموعه ای از مهارت های طراحی وب در سال ۲۰۱۶ است .

%name طراحی سایت: مهارت های طراحی  وب سایت 2016

۱٫ موارد پایه ای را دوباره مورد نقد قرار دهید.
در مسیر پیشرفت و تغییر، هیچ وقت موارد پایه ای را فراموش نکنید. HTML، CSS و جاوا اسکریپت ساختار پایه ای وب هستند . درست فهمیدن و به کار بردن آن ها خیلی خیلی مهم است.
کتابخانه ها و وسائل های طراحی وب گذرا هستند ولی تنها مهارت هایی که همیشه در وب باقی میمانند ۳ رکن مهم طراحی سایت به مفهوم : کد (HTML)، سبک (style) عملکرد با استفاده از اسکریپت های مستقل میباشند.

۲٫ تکنیک های ساختاری

نحوه قرار گیری اجزا در صفحه نمایش پیوسته در حال تغییر است. پیشرفت های هیجان انگیزی در این زمینه وجود دارد : ماژول ساختاری جعبه انعطاف پذیر و ساختار شبکه ای CSS که سریع در حال رشد تکامل هستند . این تکنیک ها برای رابط طراحی طراحی رسپانسیو بسیار زیاد مناسب هستند .
جعبه انعطاف پذیر (فلکس باکس) یک نوع ساختار است که برای طراحی رابط کاربر ی سئو شده است.

چنانچه تازه کار هستید پیشنهاد میکنم ساختار CSS را بیاموزید.

۳٫ طراحی ماژولار

همچنان که سایز صفحه های تمایش تغییر میکنند مفاهیم ی هم که جهت آن ها طراحی میکنیم تغییر پیدا میکنند. چیزی که ما نیاز داریم بلوک های سازنده محتوا هستند که خودشان را با هر محیطی سازگار میکنند. یادگیری طراحی ماژولار با قطعه های محتوا به عنوان اساس در طراحی سایت به ما در ایجاد محتوایی که با هر شرایطی سازگار است یاری می نماید که این یک مهارت قدرتمند است .
متد Brad Frost کاربر را به جای ساختن صفحات به ایجاد سیسـتم های طراحی تشویق می نماید . Brad Frost در کتاب به نام طراحی اتمی درباره اینروش میگوید : “بررسی ها من جهت پیدا کردن یک متدولوژی در زمینه سیسـتم های طراحی رابط من را به سمت مطالب الهام آمیز در زمینه ها و صنایع دیگر هدایت کرد. زمینه هایی مثل معماری طراحی صنعتی سیسـتم های ماژولار هوشمندی را برای تولید کالاها پیچیده مانند هواپیما، کشتی برج ها گسترش داده اند.”
دستاورد Frost حاوی سیسـتم های طراحی ساخـته شده از اتم ها، مولکول ها، اجزاء، الگوها صفحات است .

۴٫ قواعد تایپوگرافی

۹۵ درصد از اطلاعات در وب به صورت نوشتاری می باشند . پس بسیار زیاد منطقی است که یک طراح وب سایت در زمینه روش نوشتار یا همان تایپوگرافی روش ببیند.
کلمات عناصر ضروری در طراحی سایت میباشند و طراحان سایت اکثرا ٌ با کلمات سر و کار دارند. گذاشتن کمی جهت یادگیری نحوه نوشتار تأثیر آن بر روی تجربه کاربر میتواند تا میزان بسياري شما را به جلو ببرد.
تایپوگرافی بهتر باعث لذت بردن خوانندگان محتوا می شود تمام ما باید به آن توجه کنیم.

۵٫ وسائل های نمونه سازی

وسائل های نمونه سازی در طی چند سال قدیم بیان شده و سریع در حال پیشرفت گسترش هستند . وسائل هایی مانند InVision، Marvel و Principle طراحان را قادر میسازند تا سریع به راحتی نمونه های دیجیتالی کاملاً تکامل یافته ایجاد نمایند.
چنانچه تمرکز شما بر روی ظاهر (frontend) است ، توانایی طراحی و نمونه سازی وب وب سایت از قالب به حالت نهایی خیلی مهم ارزشمند است .
این پیشرفت در وسائل ها به این مفهوم است که طراحانی که بر روی طراحی محصولات پیچیده تعلت ی تمرکز دارند حال ابزرای هستند که میتوانند ایده ها و ذهنیت خود را تبدیل به نمونه ای کامل نمایند که بر روی تعلت فرد و همچنین کارتون حرکت ها تأکید دارد.
اما داشتن اطلاعات دانش کافی راجع به چیزی که قابل انجام است و چیزی که می بایست کدنویسی شود هم زیاد با اهمیت زیاد است. دانش کافی در زمینه طراحی سایت و آشنا بودن با شیوه کار وسائل های نمونه سازی دیجیتال خوب یت و به روز بودن شما را تضمین خواهد کرد.

۶٫ قواعد کارتون

%name طراحی سایت: مهارت های طراحی  وب سایت 2016
Webdesign Düsseldorf
درخواست جهت وجود کارتون در طراحی ها روز به روز ارتقا می یابد. انیمیشن های ظریف تعلت ات که به بهتر ی استفاده شده باشند میتوانند تمایز بین برنامـه یا وبسایت کامل و جذاب و یک وب سایت ایستا و غیر بصری باشند.
ارزش درک اصولی که زیربنای انیمیشن زیبا می باشند مانند بندی و دانش محیط ی رو به بیشتر شدن است . مطالب بسياري برای یادگیری در این زمینه وجود دارد که بهتر است با کار دیزنی (the work of disney) شروع کنید.
وسائل فرد دی زیاد ی وجود دارند که به شما مجوز میدهند تا در یک طراحی تعلت ی بر روی انیمیشن زیبا کار بکنید و معرفت این وسائل ها جهت طراحان زیاد مفید یاری کننده خواهد بود. گاهي از مهم ترین این وسائل ها عبارتند از : After Effects، Framer و Atomic
نکته خیلی مهم اینجاست که در طراحی سایت می بایست به اندازه در محل مناسب از کارتون جالب مصرف کرد در واقع به گفته سوفی پکستون “رابط کاربر ی شما فیلم جذاب دیزنی نیست !”

۷٫ گرافیک های برداری مقیاس پذیر (SVG)

گرافیک های برداری مقیاس پذیر مدتی است که مورد بحث قرار گرفته بیان شده اند. فهمیدن و درک این مفهوم ها مهارت خیلی خوب ی است . در مبارزه پیوسته بین تصاویر با کیفیت بالا استرس های در عملکرد وب، تنها مورد جهت لوگوها، آیکون ها و تصاویر در وب وجود دارد آن هم گرافیک های برداری مقیاس پذیر یا همان SVG است . این گرافیک ها در صفحه نمایش ها با رزولوشن های مختلف کیفیت خود را از دست نمی دهند و به راحتی قابل ویرایش تغییر هستند .
استفاده از SVG ها ویژگی ها یی دارد : كم شدن سایز فایل ها، اصلاح عملکرد و امکان مصرف از کارتون جالب های کوچک و کارآمد. که این موارد از دیدگاه عملکردی بسیار زیاد مفید و بهتر هستند . پس اختصاص زمانی برای یادگیری SVG ها به پیشرفت شما کمک خیلی ی خواهد کرد.

۸٫ API ها

API ها میزان ی پیچیسده هستند ولی به این مفهوم نیست که نمی توان کمی بیشتر راجع به آن ها دانست و یاد گرفت. همـواره خوبتر است با مهارت هایی که حتی میزان ی از حیطه کار فیلد ما خارج هستند آشنا شویم.
مرورگرها API های جدید ی را پیاده سازی کرده اند پس آشنایی با API ها به برنامـه نویسان این امکان را میدهد که سایت های مرتب تر و پاک تری ایجاد کنند.

۹٫ عملکرد

مطمئناً تمام ما زمانی صفحات سنگین و حجیم ایجاد کرده ایم. میدانیم که می بایست خوب این کار را انجام میدادیم (سئو ) و هم اکنون همیشه می بایست به یادآوری کنیم که به اندازه و سنگینی صفحات و عملکرد آن ها دقت نماییم.
هر چقدر وب را آسان تر نگه داریم جالب تر خواهد بود !
پس پیشنهاد می شود که زمانی را صرف یادگیری نکات عملکردی نمایید : بصورت فشرده سازی تصاویر، کم اندازه بودن HTML، CSS و جاوا اسکریپت، کاهش افزونه ای سنگین غیره.
جهان ی وب در حال ستیز کشمکش با تصاویر غول پیکر، زمینه های فیلم زیبا یی عظیم الجثه مقادیر رو به بیشتر شدن فونت های وب است ! بیایید کمی در جهت كم شدن این موارد گام برداریم از خود بپرسیم که چطور میتوانم اندازه محتوا را كم شدن دهم. به این ترتیب حتی کاربر انتان سپاسگزار شما خواهند بود.
۱۰٫ فناوری های در افق

hololens%20 %20Copy%201 طراحی سایت: مهارت های طراحی  وب سایت 2016

جهان ی وب سریع در حال پیشرفت است این پیشرفت دائمی باعث نمایان شدن بعضی تکنولوژی های و هیجان انگیز در افق شده است. البته اگر چه در حال حاضر این تکنولوژی ها در دسترس ما نیستند ولی با این سرعت پیشرفت شاید به زودی در دسترس باشند.
واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، رابط گفتمانی … تکنولوژی های زیاد ی در آینده برای یادگیری وجود دارد. همیشه خوبتر است که از بقیه جلوتر باشید و میزان ی راجع به این تکنولوژی ها تحقیق و بررسي نمایید تا ذهنیتی از آن ها داشته باشید.
با توجه به بیشتر شدن خدمات پیام محور، یکی از بخش هایی که میتوان روی آن تمرکز کرد رابط های پیام محور فرم های گفتاری رابط کاربر ی (رابط گفتاری) است .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک