ویزا یا روادید چیست ؟

ویزا یا روادید چیست ؟
visa ویزا یا روادید چیست ؟
روادید ایران

ویزا یا روادید چیست

هر ساله بیش از ۶۰ میلیون مسافر از دیگر کشور ها به کشور آمریکا مسافرت می کنند. گاهي از این مسافران جهت مدت وقت کوتاهی به قصد تجارت یا تفریح در آنجا اقامت می کنند در حالی که گاهي دیگر قصد دارند در آنجا به صورت دائمی اقامت داشته باشند. سیسـتم ویزا جهت دنبال کردن میلیون ها مسافری که به آمریکا مسافرت می کنند طراحی شده است همين طور به عنوان راه برای افرادی است که می خواهند تابعیت آمریکا را بگیرند.

دو نوع ویزا یا روادید وجود دارد که میتواند جهت خارجی هایی که به آمریکا می آیند صادر شود : ویزاهای مهاجرت(immigrant visas) و ویزاهای غیر مهاجرت (nonimmigrant visas). ویزای مهاجرت یا گریین کارت (green cards) برای افرادی که قصد اقامت دائم دارند صادر می شود.
ویزاهای غیر مهاجرت (nonimmigrant visas) برای اشخاصی است که می خواهند برای مدت زمان کوتاهی در آمریکا اقامت داشته باشند مانند توریست ها, دانشجویان بین المللی و کارگـران موقت.

اخذ ویزا غیر مهاجرت آسان تر و سریعتر از گرین کارت است.
گرفتن ویزا در آمریکا هم مانند دیگر کارهای اداری احتیاج به کاغذ گیم های بسياري دارد و در اکثرا ٌ اوقات شخص مورد نظر حداقل باید یک بار با پرسنل سفارت آمریکا مصاحبه نماید . ویزا تنها برچسب یا تکه کاغذی است که درون گذرنامـه قرار می گیرد.
در ویزا تاریخ صدور انقضا به همراه تعداد دفعات مجازی که شخص مسافر می تواند وارد آمریکا شود معین شده است.
تمام اتباع خارجی برای مسافرت به آمریکا نیاز به ویزا ندارند. ۳۷ کشور از عبارت زیاد ی از کشور های اتحادیه اروپا در حال حاظر در پروگرام ابطال-ویزا (http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html) هستند که به اتباع خارجی اجازه می دهد تا ۹۰ روز را بدون اخز اولین ویزا در آمریکا اقامت داشته باشند.

ویزای شنگن

مدارک لازم برای گرفتن ویزا شینگن (اروپا):

پاسپورت قدیمی ( در صورت وجود )
اصل گذرنامـه با حداقل ۶ ماه اعتبار و کپی آن
دوقطعه عکـس ۳ در ۴ رنگی تمام رخ با زمینه روشن
پرینت گردش سه ماهه آخرحساب بانکی و موجودی بالای ۴۰۰میلیون ریال که توسط بانک مهر و امضا شده باشد
سند ملکی به نام فرد متقاضی برای خانم های خانه دار کپی سند مالکیت مدارک شغلی همسر
مدارک شغلی حاوی یکی از این موارد : لیست پرداخت حق بیمه یا کارت پرسلنی وزراتخانه و یا سازمان وابسته به ارگان دولتی برای شاغلین دولتی. گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت حاوی سمت،تاریخ استخدام،میزان در آمد زمینه کار شرکت (در صورتی که شرکـت خصوصی باشد لیست بیمه که نام مسافر در آن ذکر شده باشد.)کپی روزنامـه رسمی اساسنامـه ، جواز کسب ، پروانه مطب ، کارت نظام پزشکی(در صورت وجود هر کدام از موارد )
چک تضمین شده بانکی در وجه مسافر به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر بابت ضمانت بازگشت

شرایط اخذ ویزا اروپا (شنگن):
همه مدارک ذکر شده در بالا بایستی به زبان انگلیسی باشند یا بوسیله دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

ویزا شینگن ۱ ماه اعتبار دارد ۱۵ روز می توانید در محدوده شینگن اقامت بکنید .

اخذ ویزا شنگن بیشتر از ۱۵ روزه جهت افرادی که تا کنون ویزا شنگن دریافت نکرده اند میسر نیست. اما اخذ ویزای بیشتر از ۱۵ روزه جهت افرادی که قبلا حداقل ویزا شینگن در پاسپورت خود دارند امکانپذیر خواهد بود.

در حال حاضر به علت روند آسان تر اخذ ویزا از طریق کشور ایتالیا ، ویزا شینگن از این کشور اخذ می شود که شما بعد از ورود به کشور ایتالیا می توانید به هریک از کشور های محدوده شینگن مسافرت بکنید . اما این مساله الزامی نیست ولی بهتر است رعایت شود.

حدودا یک ماه از وقت تکمیل مدارک، زمان جهت اخذ ویزا لازم است.

بعد از تکمیل مدارک ویزا ، زمان مصاحبه حضوری انگشت نگاری جهت مسافرین تعیین می شود که حضـور شخص متقاضی ویزا الزامی است.

زمانی که سفارت شما تعیین شد، ما پیشنهاد های ضروری را جهت جلسه مصاحبه انگشت نگاری در اختیار شما قرار می دهیم. برخورد مسافرین در سفارت به روند اخذ ویزا زیاد یاری خواهد کرد.

در یک خانواده پدر خانواده می تواند پشتیبانی کننده اعضای خانواده باشد ارائه سند ملکی به نام پدر خانواده کافی است.

اخذ ویزا بایستی در غالب گشت ( بلیط هواپیما رزرو هتل ،بقیه خدمات) انجام شود.

ضمانت بازگشت مسافرین بایستی به صورت وجه تحلیل یا چک تضمین شده ی بانکی در وجه مسافر باشد که در قبال رسید ممهور به مهر آژانس از مسافرین اخذ می شود. این وجه بعد از بازگشت مسافر از محدوده شینگن عودت داده می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک