دیدنی های تفریحی آتن یونان

%name دیدنی های تفریحی آتن یونان

تور یونان

یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان با قدمت بیش از ۳۴۰۰ سال بزرگ ترین شهر یونان آتن است که در منطقه آتیکا قرار داشته و پایتخت یونان است .

آکروپولیس (Acropolis)

معابد با شکوه آکروپولیس یکی مشهور ترین مناطق تاریخی جهان محسوب می شوند که در قرن ۵ قبل از میلاد ساخـته شده اند . معماری به کار رفته در آکروپولیس ، معماری در جهان غرب را جهت بیش از دو هزار سال تحت تأثیر خود قرار داده است.
acropolis1 دیدنی های تفریحی آتن یونان

قسمت نون (Parthenon)

در بالای تپه آکروپولیس (Acropolis Hill) یکی از معروف ترین ساختمان های جهان قرار دارد که معبد بزرگ سری نون در قرن ۵ قبل از میلاد و در دوره تنها ۹ ساله تولید و ساخته شد.
Parthenon دیدنی های تفریحی آتن یونان

معبد زئوس (Temple of Zeus)

بزرگترین معبد در یونان معبد زئوس با بیش از هفت قرن طول دوره تولید و ساخت است واین معبد در نهایت در سال ۱۳۱ بعد از میلاد بوسیله امپراتور روم هادریان به انتها رسید.
Temple of Zeus دیدنی های تفریحی آتن یونان

آگورای باستانی (Ancient Agora)

آگورای باستانی در حال حاضر به عنوان پارک بزرگ باستان شناسی با خرابه های متعدد یک معبد باستانی و یک ایوان سرپوشیده با موزه داخـل آن شناخته می شود اما در قدیم جهت قرن ها مرکز زندگی در آتن بود.
Ancient Agora دیدنی های تفریحی آتن یونان

تئاتر دیونیسوس (Theater of Dionysus)

مکان تولد تئاتر اروپا تئاتر دیونیسوس است چرا که کمدی و تراژدی های بسياري از نویسندگان معروف ی شبیه ایسخولوس (Aeschylus) ، اوریپیدس (Euripides) سوفوکل (Sophocles) در قرن پنجم قبل از میلاد در این تئاتر اجرا شده است .
Theater of Dionysus دیدنی های تفریحی آتن یونان

موزه ملی باستان شناسی (National Archaeological Museum)

بزرگترین موزه در آتن که مجموعه ای استثنایی از اشیاء بیش از ۷ هزاره، از زمان ماقبل تاریخ تا انتها زمان روم را در خود جای داده است موزه ملی باستان شناسی است .
National Archaeological Museum دیدنی های تفریحی آتن یونان

آگورای رومی (Roman Agora)

در قرن اول میلادی مرکز تجاری جدید آتن با نام آگورای رومی که به عنوان بازار بود تهیه و تولید شد و برج بادها (Tower of the Winds) که یک ساعت باستانی است در حاشیه این بازار به چشـم می خورد .
Roman Agora دیدنی های تفریحی آتن یونان

پارلمان (Parliament House)

کاخ سلطنتی پادشاه اتو اول در قرن نوزده میلادی درست شد که همان پارلمان است و مدت کوتاهی بعد از فروپاشی سیستم سلطنتی در سال ۱۹۲۹، این خانه تبدیل به مکان جدید مجلس یونان شد.
Parliament House1 دیدنی های تفریحی آتن یونان

تپه لیکوویتوس (Lykavittos Hill)

بلندترین تپه در آتن با ارتفاع ۲۷۷ متر تپه لیکوویتوس است . منظره بالای تپه فوق العاده بوده کلیسای کوچک زیبا ی سنت جورج در بالای این تپه قرار دارد .
Lykavittos Hill دیدنی های تفریحی آتن یونان

میدان موناستیراکی (Monastiraki Square)

میدان موناستیراکی نام یک صومعه قدیمی است که بیشتر آن به دلیل حفاری های باستان شناسی تخریب شده و در نزدیکی این میدان یک بازار اشیاء دست دوم که هر یکشنبه برگزار می شود وجود دارد.
Monastiraki Square 1024x768 دیدنی های تفریحی آتن یونان

موزه بناکی (Benaki Museum)

یکی از با کیفیت ترین موزه های آتن با مجموعه ای متنوع از اشیاء که سیر تحول هنر فرهنگ در یونان را در طول بیش از ۷ هزار سال به نمایش می گذارد موزه بناکی است .
Benaki Museum e1437489860963 دیدنی های تفریحی آتن یونان

میدان سینتاگما (Syntagma Square)

مشهور ترین میدان در آتن در کنار ساختمان پارلمان و اِوزون ها ( نگهبانان های ریاست جمهوری در سنتی) است که از جاذبه های گردشگری بی نظیر آتن است میدان سینتاگما نامیده می شود .
%name دیدنی های تفریحی آتن یونان

تپه فیلوپاپوس (Philopappos Hill)

یکی از سه تپه واقع درغرب آکروپولیس که در زمان باستان آن را به عنوان تپه موز (الهه شعر و موسیقی ) ها می شناختند فیلوپاپوس است که بعدا به تولید و ساخت بنای یادبود سناتور رومی، فیلوپاپوس به تپه فیلوپاپوس نامیده شد .
Philopappos Hill دیدنی های تفریحی آتن یونان

کرامیکوس (Kerameikos)

در گورستان باستانی کرامیکوس در اوایل قرن بیستم در حین حفاری ها تعداد بسیار زیاد ی مجسمه مراسم تدفین کشف شد که همچنین این، ویرانه های دو دروازه بزرگ شهر هم در این وبسایت پیدا شده است .
Kerameikos دیدنی های تفریحی آتن یونان

موزه آکروپولیس (Acropolis Museum)

کلفردی ونی از مجسمه های با شکوهی که در تپه مقدس آکروپولیس یافت شد در موزه آکروپولیس مراقبت می شود که این موزه ساختمان دیدنی و مدرن است در سال ۲۰۰۹ باز شد .
Acropolis Museum دیدنی های تفریحی آتن یونان

کتابخانه هادریان (Library of Hadrian)

یک مجموعه کتابخانه بزرگ متعلق به هادریان، امپراتور رومی، که فرهنگ یونانی را تحسین می کرد بوسیله وی ساخـته شد این سازه بزرگ که ۱۲۰ متر طول داشت، در سال ۱۳۲ بعد از میلاد افتتاح شد.
Library of Hadrian دیدنی های تفریحی آتن یونان
ورزشگاه پاناسناییک (Panathenaic Stadium)

در سال ۳۲۹ قبل از میلاد برای بازی هایی که در طول جشنواره پاناسناییک هر چهار سال به افتخار آتنا برگزار می شد ورزشگاه پاناسناییک تأسیس گردید
Panathenaic Stadium دیدنی های تفریحی آتن یونان
آنافیوتیکا (Anafiotika)

محله کوچک اما شاعرانه آنافیوتیکا، با ساختمان های سفید کوچه های باریک شیب دار خود، به نظر می رسد که مستقیماً از جزایر سیکلاد (cyclade) نماید ه شده است.
Anafiotika دیدنی های تفریحی آتن یونان

باغ ملی (National Garden)

در اواسط قرن نوزدهم به عنوان باغ خصوصی کاخ سلطنتی در مرکز آتن ، باغ ملی ایجاد شد.
National Garden دیدنی های تفریحی آتن یونان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک