چگونه می توانم مترجم آزاد (فریلنسر) باشم؟

How to make the most of your communication with the translation agency 2 چگونه می توانم مترجم آزاد (فریلنسر) باشم؟

بسياري از افراد که با زبان های مختلف آشنایی دارند، همـواره از خود می پرسند که چطور می توانند کار ترجمه را به عنوان یک فریلنسر شروع کنند. مراحل زیر می تواند به این دسته از افراد کمک کند تا به مترجم آزاد تبدیل شوند.
اولین وهله – چرا ترجمه ؟

قبل از اینکه مترجم شوید، خوبتر است جوانب مثبت و بد این کار را در نظر بگیرید. از طرف، ترجمه آزاد می تواند متنوع، جذاب توجه ، چالش برانگیز باشد و به شما مجوز دهد تا رئیس باشید. از طرف دیگر، شما برای خود کار می بکنید و باید روی پای می بایست د، درآمد را از گاهي از شرکت ها سایت های فریلنسینگ دریافت می بکنید به آنها نیاز دارید، به سختی به افراد دیگر شناخته می شوید و بایستی مسئولیت همه مالیات ها و حساب های را به عهده بگیرید.

چنانچه شما واقعا می خواهید به مترجم آزاد تبدیل شوید، پس می بایست خود را آماده بکنید . شما جهت شروع کار به موارد زیر نیاز دارید:

۱) سطح تحصیلی شما می بایست در میزان مطلوب باشد. اکثرا دارالترجمه ها و وب سایت های ترجمه به مدرک تحصیلی شما نیاز دارند. با این وجود ، این مسئله همیشه اجباری نیست. مدرک تحصیلی تنها نشانگر سطح خاصی از مهارت های زبانی و نوشتاری یک مترجم است .

۲) داشتن صلاحیت پیشرفته در ترجمه خیلی خیلی مهم است.

۳) شما بایستی در زبان خارجی مهارت های عالی داشته باشید. تنها دانستن یک زبان کافی نیست. شما همچنین باید بدانید یک کلمه در جهان ی کنونی چطور ترجمه می شود، چطور می توان آن را به زبان عامیانه ترجمه کرد، و از اصطلاحات چگونه مصرف کرد.

۴) داشتن دانش تخصصی در زمینه های مختلف مانند علوم فنی، علوم مهندسی علوم تجربی می تواند یاری زیاد بسياري به شما نماید .

۵) دارا بودن مهارت تایپ، بالا بودن سرعت تایپ و آشنایی با نرم افزار های آفیس در ترجمه بسیار زیاد خیلی مهم است. در واقع تایپ کردن، بخش جدایی ناپذیر از کار است.

۶) برخي از مترجمین به موارد ی از قبیل دیکشنری، برنامـه های عبارت پردازی، دسترسی به اینترنت، یک خط فکس و در صورت لزوم برخي پروگرام های ترجمه نیاز دارند.
ویرایش مقاله انگلیسی
example translation essays چگونه می توانم مترجم آزاد (فریلنسر) باشم؟

مراحل بعدی – چگونه پروژه های ترجمه دریافت کنیم

اساسا دو راه برای گرفتن پروژه ترجمه وجود دارد. اولین شایع ترین راه، گرفتن پروژه از دفاتر ترجمه، دارالترجمه ها وبسایت های فریلنسینگ است . دومین سخت ترین راه، گرفتن پروژه از مشتریان به طور مستقیم است. مورد دوم تنها زمانی تبدیل به واقعیت می شود که شما در زمینه ترجمه برای به اندازه کافی مشهور یت کسب کرده باشید. با فرض اینکه می خواهید از وبسایت های ترجمه و دارالترجمه ها پروژه های خود را دریافت بکنید ، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱) یک CV یا رزومه خوب داشته باشید. یک رزومه می تواند صلاحیت تجربه شما را در کار ترجمه نشان دهد. پس سعی بکنید اطلاعاتی را درمورد پیش زمینه کاری تان حداقل دو نمونه از کارهایتان را در اختیار کارفرما قرار دهید. اگر فردی را می شناسید که در صنعت ترجمه کار دارد، به احتمال زیاد از وی یاری بخواهید. به یاد داشته باشید که اطلاعات ارتباط خود را به انتهای رزومه اضافه بکنید .

۲) نامـه آماده بکنید . این نامـه باید حاوی اطلاعاتی از قبیل تعداد زبان هایی که با آن ها آشنایی دارید، سرعت عمل شما در کار ترجمه، زمینه هایی که در آن ها تخصص دارید و تعداد صفحاتی را که در طول روز می توانید ترجمه بکنید باشد.

۳) به اینترنت بروید وبسایت های ترجمه را جستجو بکنید . وب وبسایت مورد نظر را نقد بکنید و دستورالعمل های مربوط به استخدام شیوه گرفتن پروژه را تحقيق کنید. پس ثبت نام بکنید و یا یک ایمیل کوتاه به آنها بفرستید و از آنان بخواهید تا شما را در لیست پیمانکاران و مترجمین خود قرار دهند. هفته بعد، مجددا درخواست خود را پیگیری بکنید .

۴) وقت ی که به پایگاه داده های آنان اضافه شدید، در ابتدای کار فعال باشید و پروژه ای که به شما داده شده یا با مهارت شما متناسب است را بدون پاسخ نگذارید. اگر جواب بد بدهید، شانس شما برای اینکه پروژه های دیگری به شما بدهند بسیار زیاد کم خواهد شد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوپروب close
خرید بک لینک